جراحی بینی غضروفی

در صورتی که بینی از پوستی نازک به همراه غضروف های مستحکم تشکیل شده باشد ، آن را غضروفی نامیده و به جراحی زیبایی این نوع از بینی ها جراحی بینی غضروفی گفته می شود. این فرم از بینی ها دارای ویژگی های خاصی هستند و هدف از انجام عمل آن ها برطرف کردن اصلاحات ظاهری است که در استخوان بینی و غضروف های این نوع از بینی ها وجود دارد. در ادامه این مطلب از دکتر مریم رومیانی ، بهترین جراح و متخصص گوش و حلق و بینی تهران ، به بررسی انواع بینی های غضروفی و نحوه انجام این نوع عمل زیبایی بینی در تهران خواهیم پرداخت.

 

جراحی بینی غضروفی - دکتر مریم رومیانی

از جراحی بینی غضروفی چه می دانید ؟

به دلیل انعطاف پذیری بالا و پوست نازکی که بینی های غضروفی دارند ، در پروسه جراحی زیبایی بینی می توان تغییرات بیشتر و بهتری را روی بافت های بینی به وجو آورد و تراش های زیباتری را ایجاد کرد.بیشتر مراجعه کنندگان برای انجام جراحی بینی غضروفی در تهران ، خواستار برطرف کردن قوز روی پل بینی هستند. از آنجایی که بینی در مرکز صورت قرار گرفته است ، ایجاد این برآمدگی روی بینی زیبایی صورت را تا حد زیادی تحت تاثیر قرار می دهد.

بینی های غضروفی دارای ساختمان استخوانی و غضروفی محکمی هستند به همین دلیل چربی و ضخامت پوست آن ها از بینی های گوشتی کمتر می باشد. به همین دلیل بعد از عمل جراحی دچار ورم کمتری می شوند و جای برش های جراحی با سرعت بیشتری بهبود پیدا می کنند.

به همین علت افرادی که دارای بینی غضروفی هستند ، دوره نقاهت بسیار کوتاهی دارند. اغلب نتیجه عمل بینی غضروفی قابل پیش بینی تر بوده و زودتر قابل مشاهده می باشد. به صورت کلی می توان گفت عمل بینی غضروفی در مقایسه با بینی گوشتی به مراتب راحت تر بوده و از سوی بیماران با رضایت بیشتری همراه است. البته ذکر این نکته لازم است که مهارت  بهترین جراح بینی غضروفی تهران دکتر مریم رومیانی و تکنیک هایی که به کار می برد در دریافت نتیجه مطلوب نقش بسزایی دارد.

انواع بینی غضروفی

یکی از مواردی که لازم است جراح بینی خوب در تهران ، در جلسه مشاوره پیش از عمل بینی به بررسی و معاینه آن بپردازد ، نوع بینی می باشد. همانطور که در ابتدای مقاله بیان شد ، بینی غضروفی ، انواع مختلفی دارد که در ادامه به توضیح ویژگی های هریک از آن ها خواهیم پرداخت.

بینی غضروفی گوشتی

غضروف های بینی در این نوع از بینی ها در قسمت نوک بینی بزرگ و برجسته بوده و در زیر پوست بینی قرار می گیرد. بینی های غضروفی گوشتی در مقایسه با بینی های گوشتی که غضروف های ضعیفی دارند ، نتیجه بهتری از عمل دریافت می کنند.

بینی استخوانی غضروفی

همه بینی های استخوانی دارای غضروف های مستحکمی نیستند. در صورتی که بینی استخوانی همراه با پوست نازک ، غضروف های خوبی داشته باشد ، آن را بینی استخوانی غضروفی می نامند. معمولا در این نوع از بینی ها برآمدگی یا قوز روی پل بینی شایع است. این دسته از افراد نتیجه خوبی را از انجام عمل زیبایی بینی دریافت می کنند.

 

جراحی بینی غضروفی - دکتر مریم رومیانی

نحوه عمل بینی غضروفی با دکتر مریم رومیانی در تهران

جراحی بینی غضروفی را می توان با دو تکنیک جراحی بینی باز یا بسته انجام داد. توصیه می شود انتخاب روش جراحی به جراح بینی خوب در تهران دکتر رومیانی سپرده شود تا با توجه به ایرادات و اشکالات موجود در بینی و همچنین مهارت خود ، بهترین تکنیک را برای ایجاد تغییرات لازم ، انتخاب نماید.

در صورتی که جراح به روش باز اقدام به عمل بینی غضروفی در تهران نماید ، لازم است یک برش روی ناحیه بین دو سوراخ بینی که کلوملا نامیده می شود ، ایجاد نماید. سپس از طریق این برش پوست را از اسکلت بینی جدا کرده تا بتواند تغییرات مورد نیاز را در بافت و غضروف های بینی اعمال نماید. بعد از انجام اصلاحات لازم ، پوست بینی مجدد روی ساختمان جدید ایجاد شده کشیده می شود و لازم است نواحی که برش خورده است ، بخیه زده شوند.

در نهایت برای فرم گیری بهتر بینی و همچنین حفاظت از آن ، از اسپلینت بینی استفاده می شود. از انجایی که عمل بینی به روش باز ، دید بهتری را به جراحان می دهد و می توانند بدون محدودیت ایرادات بینی را برطرف کنند و دسترسی به نوک بینی به راحتی امکان پذیر است . بیشتر پزشکان ترجیح می دهند از این تکنیک برای انجام عمل زیبایی بینی استفاده کنند.

اقدامات قبل و بعد از جراحی بینی غضروفی

در واقع اقدامات قبل و بعد از جراحی زیبایی بینی در تمامی مدل های بینی یکسان می باشد ، مگر اینکه بیمار دارای شرایط خاصی باشد که در این صورت نکات لازم قبل از جراحی برای او توضیح داده می شود.

 • برای انجام عمل زیبایی بینی توصیه می شود حتما به بهترین جراح بینی تهران ، بعد از انجام تحقیق و بررسی های لازم مراجعه نمایید.
 • آزمایشات لازم را بعد از اطمینان از انتخاب جراح و جلسه مشاوره انجام دهید.
 • از مصرف سیگار و الکل خودداری کنید.
 • 8 ساعت قبل از جراحی بینی غضروفی نباید چیزی میل کنید و یا بنوشید.
 • مراقب گچ بینی خود باشید و از خیس و مرطوب شدن آن جلوگیری نمایید.
 • از رفتن به مکان های شلوغ خودداری نمایید.
 • از خم کردن سر و انجام فعالیت های سنگین پرهیز کنید.

برای اطلاع از مراقبت های قبل و بعد از جراحی رینوپلاستی بینی توصیه می شود مقاله های تهیه شده در رابطه با اقدامات قبل از جراحی بینی و مراقبت های بعد از عمل بینی را مطالعه بفرمایید.

عوارض جراحی بینی غضروفی

از عوارض جانبی این جراحی می توان به کبودی ، تورم و اختلال در تنفس در هفته های اول بعد از عمل زیبایی بینی اشاره کرد که کاملا طبیعی بوده و به مرور زمان برطرف می شود. اگر برای انجام جراحی بینی غضروفی نزد یک جراح زیبایی متبحر و با تجربه رفته باشید و نکات مراقبتی را به خوبی رعایت کنید ، دچار عوارض جدی نخواهید شد.

به کارگیری غضروف در عمل بینی چگونه است؟

یکی از موارد مورد استفاده غضروف در عمل های بینی ، در قسمت جلویی و نوک بینی می باشد که در واقع آن را تراشیده و شکل استوانه ای به آن می دهند و سپس در قسمت جلوی بینی قرار داده و آن را بخیه می زنند به این ترتیب موجب فرم دهی و شکل دهی بهتر نوک بینی می شوند.

غضروف در بهبود تنفس چه نقشی دارد ؟

برای باز کردن دریچه بینی ، از غضروف ها استفاده می شود و بدین ترتیب تنگی نفس از طریق بینی برطرف خواهد شد.

آیا در تمامی عمل های جراحی به غضروف نیاز است ؟

برای استحکام بخشیدن و فرم دهی در بینی های گوشتی ، در بیشتر عمل ها از غضروف استفاده می کنند. در مواردی که پوست بینی بسیار نازک باشد ، اگر امکان دیده شدن لبه غضروف در زیر پوست وجود داشته باشد ، در این قسمت ها از غضروف استفاده نمی شود.

چه مواردی موجب غضروفی شدن بینی می شود ؟

به صورت کلی غضروفی شدن بینی ، به ژنتیک مربوط می باشد. در ادامه به برخی فاکتورهای فیزیلوژیکی که موجب شکل گیری بینی های غضروفی می شود اشاره شده است :

 • غضروف بینی محدب : افرادی که بینی های غضروفی دارند ، معمولا نوک بینی آن ها حالت گوشتالو و گردی دارد.
 • موقعیت قرار گیری غضروف : در شرایطی که غضروف در موقعیت عمودی قرار بگیرد ، این موضوع موجب می شود تا بینی گوشتی به نظر برسد.
 • پوشش دهی بافت ها : ممکن است در برخی موارد بافت نرم اضافی در نوک بینی جمع شود که این مسئله نیز موجب گوشتنی دیده شدن بینی می شود.
 • غضروف لترال بزرگ در بخش تحتانی بینی : در اینصورت بخش تحتانی بینی و نوک بینی بزرگ و برجسته دیده می شود.

عمل بینی غضروفی بدون جراحی آیا امکان پذیر است؟

در پاسخ به این پرسش که آیا امکان جراحی بینی غضروفی با لیزر و یا بدون روش های جراحی وجود دارد یا خیر ؟ باید گفت خیر بدون انجام عمل بینی ، نمی توان ایرادات و مشکلات موجود در بینی غضروفی را برطرف نمود. البته در مواردی که تنها مشکل بینی فرد ایجاد برآمدگی روی بینی باشد ، می تواند از روش های غیر جراحی مثل تزریق فیلر برای بهبود ظاهر بینی کمک بگیرد.

البته باید این نکته را در نظر داشت که این روش ها موقتی می باشند و در برطرف کردن مشکلات عملکردی و تنفسی بینی نقشی ندارند. لیزر نیز به هیچ عنوان در انجام تغییرات بینی نقشی نداشته و موضوعاتی که در این رابطه می شنوید صرفا جنبه تبلیغاتی دارند و از نظر علمی امکان پذیر نیست.

هزینه جراحی بینی غضروفی در تهران

برای تعیین هزینه عمل بینی غضروفی دکتر زیبایی بینی ، ایرادات آن را بررسی کرده و یک طرح درمانی برای اصلاح مشکلات آن ترسیم می کند. سپس بر اساس تغییرات لازم ، مرکزی که عمل زیبایی بینی شما در آن انجام می شود ، هزینه دستمزد تیم بیهوشی و دستیاران تیم جراحی و همچنین خدماتی که توسط مرکز جراحی به شما اراده می شود ، هزینه نهایی این جراحی مشخص خواهد شد. به همین دلیل لازم است برای اطلاع دقیق از هزینه های جراحی به صورت حضوری در جلسه مشاوره شرکت کرده تا بعد از انجام معاینات لازم ، هزینه این جراحی به شما اعلام شود.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با دکتر