جراحی بینی گوشتی

وجود تناسب خوب در چهره یکی از دلایل بسیار حائز اهمیت در تصمیم گیری در خصوص جراحی زیبایی بینی می باشد در این میان انواع بینی که پیشتر در مقاله مربوط به آن به ان اشاره نمودیم چالش های گوناگونی را در پیش رو خواهند داشت جراحی بینی گوشتی نوعی عمل زیبایی برای تغییر ساختار و فرم در بینی های گوشتی می باشد. در این مقاله تصمیم داریم در خصوص این فرم بینی و جراحی آن صحبت نماییم پس بهتر است در صورتی که شما نیز بینی گوشتی دارید و عمل زیبایی را برگزیدید مقاله تهیه شده توسط دکتر مریم رومیانی ، بهترین جراح بینی تهران ، را مطالعه نمایید تا با چند و چون آن بهتر آشنا شوید.

جراحی بینی گوشتی - دکتر رومیانی

آشنایی بیشتر با ساختار بینی گوشتی !

پیش از هر اقدامی درخصوص ساختار این نوع بینی ها قرار است سخن بگوییم. بینی های گوشتی انواعی از بینی ها می باشند که در بیشتر موارد دارای پوستی ضخیم و استخوانها و غضروفهای ضعیف می باشند. همچنین بینی های گوشتی معمولا شکلی پهن دارند ، منافذی باز داشته و غدد چربی فراوانی را دارا می باشند.افرادی که این مولفه ها را در بینی خود دارند فرم بینی آنها گوشتی می باشد.

کاندیدای مناسب برای انجام پروسه جراحی بینی گوشتی

زمانی که افراد تصمیم به انجام عمل بینی می گیرند در ذهن خود به این سوال می اندیشند که آیا من داوطلب مناسبی برای انجام این جراحی هستنم یا خیر ؟ یا پس از آشنایی از فرم بینی خود درمورد کاندیدای مناسب کنجکاو می شوند در جواب به این سوالات باید گفت که برای انجام این جراحی نکاتی وجود دارد که در صورتی که شما آنها را دارا باشید می توانید دست به این جراحی بزنید. از جمله مهم ترین فاکتور برای انجام این فرآیند داشتن انتظاراتی معقول و واقع گرایانه می باشد. در جلسه مشاوره با بهترین جراح بینی گوشتی در مورد دلایل خود برای انجام جراحی بینی گوشتی گفت و گو خواهید کرد و بهتر است که با صراحت در این خصوص به گفت و گو بنشینید و در خصوص دلایل خود برای این تصمیم و نتیجه معقولانه ای که در نهایت انتظار دارید حرف بزنید.

 • در صورتی که فرم بینی گوشتی خود را دوست ندارید و احساس می کنید با دیگر اجزای صورت شما هماهنگی ندارد.
 • بینی تان دارای انحراف می باشد و این مساله موجب بروز مشکلاتی در تنفس شما شده است و روند نفس کشیدن رابرایتان دچار مشکلاتی متعدد کرده است.
 • افرادی که متوجه نوع فرم بینی گوشتی و محدودیت هایی که برای ایجاد تغییر در آنها وجود دارد آگاه هستند.
 • در سلامتی عمومی بسیار خوبی به سر می برند ، مبتلا به بیماری خاصی نیستند و سیگار نمی کشند.
 • سن مناسب برای انجام جراحی بینی گوشتی در تهران ، را دارا هستند.

چه تفاوتی مابین بینی های گوشتی و استخوانی وجود دارد ؟

ساختار بینی های گوشتی و استخوانی با یکدیگر متفاوت می باشد از این رو در جراحی زیبایی بینی ، نتایج متفاوتی را تجربه خواهند کرد. بینی های استخوانی استخوانها و غضروف های محکمی دارند پوست بینی آنها نازک بوده و از این رو فرمی ایده ال برای انواع تغییرات لازم را دارند و افرادی با این نوع بینی می توانند از تمامی مدلهای بینی مدلی که در نظر دارند را انتخاب نمایند. در این بین اما افرادی با بینی های گوشتی به دلیل مواردی که در ساختار آنها به آن اشاره کردیم در انتخاب مدل برای عمل بینی گوشتی محدودیت بیشتری را دارند.

چگونه برای جراحی بینی گوشتی آماده شویم ؟

برای شروع هر پروسه جراحی پس از اینکه تصمیم قطعی در این خصوص می گیرید باید آمادگی هایی را برای جراحی انجام دهید. مهم ترین اقدامات مورد نیاز پیش از عمل بینی گوشتی در تهران را در سطور زیر می توانید مطالعه نمایید :

 • انتخاب بهترین پزشک جراحی بینی گوشتی در تهران ؛ می توان گفت انتخاب جراح بینی یکی از اساسی ترین انتخابها برای بهترین جراح زیبایی بینی در ونک ، به شمار می رود. برای اینکه یک جراح بینی خوب را بیابید راههای بسیاری وجود دارد که از جمله انها می توان به جست و جو در اینترنت و چک کردن نمونه کارهای جراح در اینستاگرام و وب سایت وی اشاره کرد. می توانید از دوستان و آشنایاتان نیز جست و جو نمایید و بهترین جراح بینی گوشتی را بیابید. پس از اینکه جراح بینی را انتخاب کردید می توانید برای مشاهده بیشتر نمونه کارهای جراحی بینی گوشتی به مطب وی مراجعه کنید.
 • پرهیز از استعمال دخانیات و مصرف برخی از داروها پیش از عمل بینی گوشتی
 • قدم بعدی بعد از انتخاب جراح بینی گوشتی ، قطع کردن برخی از داروها که شامل استامینوفن ، آسپرین و مواردی از این قبیل که موجب رقیق شدن خون می شوند می باشد.
 • انجام برخی از آزمایشات
 • برای اینکه پروسه عمل بینی گوشتی برای شما قابل انجام باشد باید آزمایشاتی که پزشک برایتان تجویز می کند را انجام دهید.
  رعایت زمان مورد نظر برای ناشتا بودن
 • برای انجام جراحی بینی گوشتی باید زمانی که پزشک برای شما تعیین می کند را رعایت می کند و در این مدت پیش از جراحی زیبایی بینی گوشتی چیزی نیاشامید و نخورید.

جراحی بینی گوشتی تحت نظر دکتر مریم رومیانی

 

اقدامات قبل از عمل بینی گوشتی

برای اینکه آمادگی لازم برای این پروسه زیبایی عمل دماغ گوشتی را در خود ایجاد کنید لازم است اقدامات زیر را در نظر داشته باشید که عبارتند از:

  1. استحمام در شب قبل از جراحی بینی گوشتی ؛ بیاد داشته باشید تا مدت مشخصی بعد از جراحی نمی توانید این کار را انجام دهید ، بنابراین لازم است حتما استحمام کنید.
  2. شب قبل از عمل نیاز است که شام سبک بخورید.
  3. هشت ساعت قبل از عمل از خوردن و آشامیدن ممنوع است. با رعایت کردن این نکته ، معده شما حین جراحی خالی خواهد بود و مواد بیهوشی تاثیری بر آن نخواهد گذاشت.
  4. اگر جز افرادی هستید که فشار پایینی دارید ، صبح روز عمل بینی گوشتی از نوشیدنی های شیرین بدون پالپ استفاده کنید. توجه کنید ، شیر در این گروه قرار نمی گیرد ؛ زیرا یک وعده غذایی کامل تلقی می شود.
  5. بهتر از زودتر از موعد مقرر در محل حضور پیدا کنید ، با این کار بر استرس ناشی از جراحی بینی گوشتی غلبه خواهید کرد.
  6. در روز عمل بینی گوشتی نباید آرایشی بر چهره خود مخصوصا در نواحی چشم ها داشته باشید ؛ زیرا با این کار از تجمع آلودگی ها در این ناحیه که برای جراحی دردسر ساز خواهد شد ، جلوگیری می کنید.
  7. اگر دو روز اول قاعدگی با عادت ماهیانه مصادف می شود ، پزشک را زودتر در جریان قرار دهید.
  8. برای آقایانی که قصد دارند جراحی بینی گوشتی انجام دهند ، نیاز است که صورت خود را به طور کامل اصلاح کنند ؛ از این طریق می توانند متخصص را در این امر یاری کنند.

عمل بینی گوشتی با لیزر در تهران

لیزر یک تکنولوژی بسیار پیشرفته در عصر حاضر است که امروزه ردی از آن را در بسیاری از حوزه های مختلف شاهد هستیم. این تکنولوژی بسیار مفید و کاربردی در حوزه راینوپلاستی گاهی برای ایجاد برش های جراحی مورد استفاده قرار می گیرد. ولی این ادعا که بتوان جراحی بینی گوشتی را با استفاده از این تکنولوژی انجام داد هنوز به مرحله عملی نرسیده است. عمل بینی گوشتی تنها به دست جراح بینی قابل اجرا است.

عمل بینی گوشتی بدون بیهوشی در تهران

همانطور که میدانید از گذشته تا به الان برای انجام جراحی های مختلف ، من جمله جراحی بینی گوشتی ، متخصصان به جهت کنترل درد و راحتی بیمار ، از عمل بیهوشی بهره می گرفتند. تکنیک معمول ، بیهوشی عمومی بود که طی آن بیمار به طور کامل هوشیاری خود را از دست می داد. امروزه زمزمه ای از تکنیک عمل بینی گوشتی بدون بیهوشی به گوش میخورد که شاید خیلی از متقاضیان در رابطه با آن اطلاعات کافی نداشته باشند. در ادامه توضیحاتی در این رابطه برای شما ارائه می دهیم.

منظور از جراحی بینی گوشتی بدون بیهوشی ، در واقع اعمال بی حسی موضعی است. به چه معنا ؟ به این معنا که به جای تزریق ماده بیهوشی در دوز بالا که باعث پایین آمدن کامل سطح هوشیاری می شود ، ماده بی حسی تنها در موضع هدف جراحی ، یعنی بینی گوشتی ، اعمال می گردد.  بدین ترتیب فرد در طول عمل جراحی می تواند صداهای اطراف را بشنود و حتی دور و بر خود را ببیند ، اما درد و ناراحتی را تجربه نخواهد کرد.

جراحی بینی گوشتی با بی حسی موضعی مزایا و معایب مختص به خود را دارد. از جمله مزایای ان می توان به عدم تجربه احساس تهوع و خواب آلودگی پس از عمل اشاره نمود. اما لازم است بدانید که برای اینکه مشخص شود آیا می توانید بینی گوشتی تان را تحت این تکنیک جراحی کنید یا نه ، به مشورت با جراح بینی نیازمند هستید. ایشان با انجام بررسی های لازم و ارزیابی پرونده پزشکی، در این باره تصمیم گیری لازم را به عمل می آورد.

بهترین جراح بینی گوشتی در تهران دکتر مریم رومیانی

رینوپلاستی یکی از دشوارترین عملیات جراحی پلاستیک می باشد و بینی گوشتی به واسطه ویژگی های آن، محدودیت هایی را بوجود آورده و جراحی بینی گوشتی را به پروسه ای چالش برانگیزتر تبدیل می کند بنابراین انتخاب جراح بینی گوشتی خوب به شکلی استثنایی بسیار حائز اهمیت خواهد بود. یافتن پاسخ سوالات زیر در فرایند انتخاب بهترین جراح، می تواند شما را در دستیابی به موفقیت بیشتر کمک کند.

 1. آیا از تجربه لازم در جراحی بینی گوشتی در تهران برخوردار است؟
 2. آیا امکان مشاهده عکس های قبل و بعد از عمل سایر بیماران جراحی شده به دست جراح بالقوه وجود دارد؟ این عکس ها نمونه عملی کیفیت و سبک کار جراح محسوب می شوند؟
 3. آیا جراح در برقراری یک رابطه مبتنی بر اعتماد و آرامش با بیمار موفق عمل می کند؟
 4. آیا جراح نسبت به اجرای فرایند تحت پیشرفته ترین و کامل ترین امکاناتی که سلامت و ایمنی بیمار را تضمین کند متعهد است؟
 5. شرکت در جلسه مشاوره به شما این امکان را می دهد تا بتوانید به پاسخ بسیاری از این سوالات دست یافته و با اطمینان بیشتری جراحی بینی گوشتی تان را به دست جراح منتخب تان بسپارید.

پروسه جراحی بینی گوشتی

عمل بینی گوشتی در تهران ، از انواع مدلهای رینوپلاستی می باشد بنابراین برای انجام ان از یکی از دو تکنیک باز یا بسته بسته به نظر پزشک استفاده می شود. همانطور که می دانید در عمل به روش بسته برشی بر روی بینی انجام نمی شود و تمامی برش ها از درون سوراخ بینی انجام می شود و پس از اعمال تغییرات و اصلاحات موردنیاز بخیه ها زده شده و جراحی به پایان می رسد. اما در جراحی بینی گوشتی به روش باز برشی را بر روی ناحیه کلوملا انجام می دهند و بعد از اعمال تغییرات و در صورت نیاز گرافت گذاری ناحیه برش خورده را بخیه می کنند.

برگشت پذیری بینی گوشتی

حتما شما هم در این خصوص چیزی شنیده اید اما در پاسخ به این سوال باید گفت در صورتی که جراح بینی خود را با دقت انتخاب نمایید و نکات مراقبتی را خیلی صحیح انجام دهید معمولا نتیجه ای که از جراحی بینی گوشتی حاصل خواهد شد کاملا خوب و دائمی می باشد. در نظر داشته باشید انتخاب مدلی که با مدل بینی گوشتی هماهنگ باشد نیز بسیار مهم است.

عمل بینی گوشتی سخت تر است یا استخوانی ؟

صرفا ساختار بینی ، میزان سختی و پیچیدگی جراحی را تعیین نمی کند و میتون گفت جراحی هر بینی منحصر به فرد است. البته عوامل مختلف دیگری مثل میزان اشکالات موجود بر روی بینی نیز در این خصوص تاثیر گذار هستند. به طور کلی گفته می شود که جراحی بینی گوشتی در اکر اوقات کمی حساسیت بیشتری را داراست و بهتر است به گونه ای جراحی شود که نتیجه برگشت پذیر نباشد و فرد به عمل ترمیمی نیاز پیدا نکند.

تورم در بینی های گوشتی و رفع آن

بعد از اینکه فرآیند جراحی بینی گوشتی در تهران در افراد انجام می شود بعد از عمل ممکن است مواردی چون تورم دربینی را تجربه نمایند. این ورم در بینی های گوشتی بیشتر از استخوانی می باشد. به همین دلیل معمولا پس از عمل بینی گوشتی راهکارهایی را برای رفع تورم از پزشک خود دریافت خواهید کرد. همچنین در برخی از موارد نیاز به تزریق کورتون برای رفع و کاهش این تورم وجود دارد که در صورت نیاز توسط پزشک به شما توصیه می شود.

 

جراحی بینی گوشتی - دکتر رومیانی

 

مراقبت های پس از جراحی بینی گوشتی

 • بعد از اینکه بینی گوشتی خود را جراحی کردید نیاز به انجام مراقبت هایی هست. پزشک بعد از جراحی این نکات را به شما ارائه می کند.
 • در شروع باید برای اینکه از تورم و خونریزی جلوگیری کنید سر خود را بالا نگه دارید و از بالشتی اضافی برای زیر سر خود به هنگام خواب استفاده نمایید.
 • تا حد امکان بعد از جراحی بینی گوشتی ، خم نشوید و از فعالیت های سنگین و پر تحرک پرهیز کنید.
 • ضربه خوردن بینی می تواند باعث بروز مشکلاتی در بینی شود تا مدت زمانی که این مساله بینی تان را تهدید می کند نباید در محیط های شلوغ و مملو از جمعیت و مناطقی که امکان پرتاب توپ یا اشیا یا برخورد ان به بینی تان وجود دارد حضور پیدا نمایید.
  نورخورشید می تواند اثرات مخربی بر بینی شما داشته باشد و روند بهبودی تان پس از جراحی بینی گوشتی را به تاخیر بیاندازد بهتر است در حد امکان در معرض نورخورشید قرار نگیرید یا در صورت اجبار حتما از ضد افتاب برای پوست خود استفاده کنید.
 • تورم و کبودی بینی تا چند روز اول بعد از عمل بینی گوشتی با استفاده از کمپرس سرد قابل کنترل و بهبودی می باشد. کاهش دادن مصرف سدیم می تواند از دیگر مواردی به شمار برود که قادر به کنترل این مساله می باشد.

چسب زدن به بینی گوشتی

چسب زدن به بینی گوشتی بعد از اینکه گچ را باز می کنید یکی از مهم ترین روش های مراقبتی از بینی بعد از جراحی به شمار می رود. البته مدت زمان مورد نیاز در بینی گوشتی یا استخوانی متفاوت است و بعد از عمل بینی گوشتی معمولا نیاز است که بیشتر بر روی بینی خود چسب بزنید.حتما روش صحیح چسب زدن را از پزشک به خوبی بیاموزید تا اشتباه این کار را انجام ندهید.

عوارض عمل بینی گوشتی

اینکه افراد بعد از انجام جراحی بینی گوشتی در تهران مواردی را به عنوان عوارض تجربه نمایند ، امری کاملا طبیعی می باشد و در بیشتر موارد جای نگرانی نیست زیرا عارضه ها با گذشت زمان مورد نیاز برطرف می شوند. انتخاب یک جراح خوب به اشخاص کمک می کند که از بروز هرگونه عوارضی جلوگیری شود. خونریزی ، تورم ، کبودی از جمله مواردی است که تمامی افراد تجربه می کنند که با انجام مراقبت های پس از جراحی رفع می شود.

ایده ال ترین مدل برای جراحی بینی گوشتی

مدلهایی که می توان بینی را جراحی کرد معمولا سه مدل فانتزی (عروسکی ) نیمه فانتزی یا طبیعی می باشند. که در جراحی بینی استخوانی معمولا امکان جراحی به هر سه فرم ایده ال می باشد اما در مورد بینی های گوشتی معمولا توصیه پزشکان فرم طبیعی می باشد. در جلسه مشاوره با پزشک تمامی این سوالات را می توانید بپرسید و نظر وی را نیز کاملا جویا شوید.

استفاده از گرافت در عمل بینی گوشتی

همانطور در بالا نیز در این خصوص صحبت کردیم بینی های گوشتی استخوانها و غضروف های محکمی ندارند و بنابراین نیازمند تقویت بیشتری می باشند. در برخی از موارد برای ایجاد تغییرات مورد نیاز توسط بهترین دکتر جراحی بینی گوشتی در تهران ، باید از گرافت برای تقویت استخوانها و غضروف ها استفاده نمایند که این گرافت ها را از دنده یا گوش خود فرد به بینی اضافه می نمایند. البته استفاده از گرافتهای سیلیکونی هم ممکن است گاهی اوقات توسط برخی از جراحان انجام شود.

 

 

هزینه جراحی بینی گوشتی در تهران

صحبت کردن در مورد هزینه ها با توجه به پارامترهای گوناگونی این میان وجود دارند کار ساده ای نمی باشد. هزینه های عمل بینی گوشتی بستگی به دستمزد پزشک ، هزینه های جراحی ، هزینه بیمارستان یا کلینیک ، دستمزد جراح ، داروها و آزمایشات و مواردی از این دسته دارد. بهتر است در خصوص این موضوع و برای اگاهی از این قضیه در جلسه مشاوره با جراح بینی گوشتی خود حتما این موضوع را سوال کنید. در نظر داشته باشید که جراحی های زیبایی توسط بیمه پوشش داده نمی شوند و نمی توانید مبلغی را بابت انجام این عمل زیبایی از آنها دریافت نمایید.

قرص آناهیل برای ورم بینی گوشتی بعد از عمل

ماده موثر در کپسول آناهیل ، بروملین می باشد که در سال 1957 برای اولین بار برای اهداف پزشکی مورد استفاده قرار گرفت. این ماده از ترکیب  ساقه و هسته آناناس استخراج شده است که به عنوان ضد تورم و ضد التهاب مورد استفاده قرار می گیرد. از این رو به قرص آناهیل ، قرص آناناس نیز گفته می شود. بررسی ها نشان می دهد بروملین دارای خاصیت ضد درد ، ضد ترومبوتیک و فیبرینولیتیک می باشد که از لخته شدن خون و ایجاد تورم جلوگیری می کند. کمسیون E که کمیته ای متشکل از داروسازان ، پزشکان و محققین است  این ماده را برای بهبودی بینی گوشتی عمل شده و سایر جراحی های زیبایی صورت بسیار موثر می داند. به همین علت برخی از پزشکان امروزه در لیست دستورالعمل های بعد از انجام فرایند جراحی  ، برای کاهش کبودی و ورم بینی بعد از جراحی بینی گوشتی، کپسول آناهیل را تجویز می کنند.

موارد مصرف قرص آناهیل :

 • کمک به ترمیم جای زخم ها بعد از جراحی بینی گوشتی
 • برطرف کردن کبودی و خون مردگی
 • کاهش التهاب
 • تسریع بهبود سوختگی و زخم ها

در دوره نقاهت عمل بینی گوشتی می توانید یک ساعت قبل و یا دو ساعت بعد از غذا روزانه یک تا سه عدد از قرص آناهیل را مصرف نمایید. توصیه می شود  15 دقیقه قبل و بعد از مصرف این دارو از خوردن و نوشیدن پرهیز کنید تا بازدهی بیشتری داشته باشد.

عوارض جانبی :

مصرف این دارو عارضه جانبی خاصی نداشته و تنها لازم است در افرادی که به کرفس ، آناناس ، رازیانه و یا هویج حساسیت دارند ، با احتیاط مصرف شود. ممکن است در برخی افراد نیز منجر به حساسیت پوستی و یا تهوع و استفراغ شود.

نگهداری غضروف های بینی گوشتی بعد از عمل

بعد از انجام جراحی بینی گوشتی ، ممکن است یک شیشه کوچک پلمپ شده به شما داده شود که حاوی غضروف های بینی برداشته شده از داخل بینی می باشد. لازم است مراقبت این ظرف شیشه ای باشید تا دچار ضربه و یا شکستگی نشود. باید این ظرف را در محیطی سرد و خنک نگهداری نمایید ؛ در غیر اینصورت خاصیت خود را از دست داده و دیگر قابل استفاده نمی باشد. نگهداری غضروف های بینی بعد از عمل اهمیت زیادی دارد ؛ زیرا در صورتی که بینی شما به ترمیم نیاز داشته باشد با استفاده از همین غضروف ها ترمیم به راحتی انجام شده و دیگر نیازی به خارج کردن غضروف از دنده و یا پشت گوش نمی باشد. همچنین لازم به ذکر است که غضروف ها در یخچال تنها برای 1 سال سالم مانده و قابل استفاده می باشند. در حالی که اگر در فریزر نگهداری شوند تا 5 سال قابلیت استفاده دارند ؛ بنابراین توصیه می شود غضروف بینی خود را حتما در فریزر نگهداشته تا اگر بینی شما در طی این سال ها دچار ضربه و یا شکستگی شد و نیاز به ترمیم جزئی بعد از عمل داشت با استفاده از این غضروف های اضافی بتوان آن را ترمیم و اصلاح نمود.

آیا بعد از عمل بینی گوشتی باید کورتون بزنیم ؟

همه افراد بعد از انجام جراحی بینی گوشتی نیازی به تزریق کورتون ندارند. در رابطه با تزریق کورتون بعد از عمل بینی مقاله جامعی تهیه شده است که خواندن آن پیشنهاد داده می شود.

اقداماتی برای کنترل ورم بعد از جراحی بینی گوشتی

با اقدامات زیر می توان تا حد چشمگیری تورم بعد از جراحی را کاهش داد:

 • برای استحمام از آب داغ استفاده نکنید. باور غلطی وجود دارد که افراد تصور می کنند آب داغ باعث ترمیم سریع زخم ها می شود. این موضوع کاملا عکس عمل می کند و ورم بینی را تشدید خواهد کرد. بهتر است با آب ولرم حمام کنید
 • هنگام خواب به نحوی بخوابید که سر شما بالاتر از قسمت تحتانی بدنتان قرار داشته باشد.

آبریزش بعد از جراحی بینی گوشتی

آبریزش بینی مشکلی است که ممکن است در طول یک دوره چند هفته ای یا چند ماهه بعد از عمل بینی گوشتی ، فرد را درگیر خود کند. این مشکل در آثار ارائه شده در خصوص عوارض بعد از عمل به طور جامع تشریح نشده است. بعد از رینوپلاستی، پوشش داخلی بینی متورم می شود و باعث می شود که آبریزش آن در مقایسه با شرایط نرمال بیشتر شود. این یک موقعیت موقتی بوده و در بیشتر بیماران در مدت کوتاهی بعد از عمل بینی گوشتی ، به وضعیت نرمال بازمی گردد. بیمارانی که بعد از عمل دماغ گوشتی یا سایر انواع رینوپلاستی دچار آبریزش بینی می شوند، می توانند برای کمک به تمیز کردن هر گونه ترشحات از داخل بینی، از محلول سالین استفاده کنند. در برخی موارد خصوصاً در افرادی که دچار آلرژی هستند، آبریزش بینی به حدی است که برای فرد آزار دهنده بوده و قابل تحمل نمی باشد. در این حالت، اسپری یا قرص های آنتی هیستامین می تواند در مهار مشکل موثر واقع شود.

ترندهای 2023 عمل جراحی بینی گوشتی

نیاز به خلق یک بینی طبیعی : عمل بینی گوشتی یک پروسیجر جراحی است که می تواند شکل ظاهری بینی را از طریق شکل دهی، کاهش اندازه، اضافه کردن به بافت، برداشتن ناهمواری ها و تنظیم زوایای بینی ارتقا دهد. در دهه های اخیر به کار گیری ترندهایی برای خلق بینی که نهایتاً بعد از سپری شدن دوره بهبود، یک نتیجه کاملاً طبیعی را در چهره بر جای گذارد، یکی از مهم ترین مسیرها در فرایند جراحی بینی گوشتی است.

زمان ریکاوری کوتاه تر : امروزه از تکنیک هایی استفاده می شود که به واسطه آنها دوره درد و بهبود بعد از جراحی، کوتاه تر شود. با به کار گیری توصیه های مطالعه شده ، بیشتر بیماران بعد از یک دوره 7 تا 10 روزه بعد از عمل، می توانند به شرایط نرمال زندگی باز گردند.

استفاده از دستاوردهای ترکیبی  : دستیابی به توازن و تعادل در صورت به معنی ایجاد هماهنگی بین بینی با اعضایی از قبیل چانه و سایر بخش های صورت می باشد. جراح بینی، در صورت نیاز، روند عمل بینی گوشتی را با جراحی های زیبایی دیگر در صورت از قبیل جراحی چانه، لیفت صورت و غیره ترکیب می کند. هدف دنبال شده در این اقدام، خلق چهره ای است که تناسب و هارمونی بین اجزا، سنگ زیر بنای زیبایی چشم نواز در آن می باشد.

شبیه سازی کامپیوتری : شاید برای افرادی که قصد دارند وارد پروسه جراحی بینی گوشتی شده و ایرادات دماغشان را رفع کنند، این نگرانی وجود داشته باشد که نتیجه جراحی چه خواهد شد؟ آیا این اقدام من برای جراحی، باعث بهتر شدن چهره ام می شود یا نتیجه دلخواه را به دست نمی دهد؟ این پرسش ها و سوالات دیگری که ممکن است ذهن بیمار را به خود درگیر کرده و حتی شاید قدم های او را در قرار گرفتن در مسیر جراحی سست کند، با تکنیک شبیه سازی کامپیوتری تصویر گرفته شده از چهره بیمار، شفاف سازی می شود. این تکنولوژی کمک می کند تا بیمار قبل از جراحی بتواند تغییرات جدیدی را که قرار است بعد از عمل در بینی و چهره او خلق شود مشاهده کند. بدون شک این یک اتفاق دوست داشتنی است که می تواند انتظارات بیمار را هم راستا با نتیجه جراحی پیش ببرد.

 عمل بینی گوشتی همراه با پوست ضخیم توسط دکتر رومیانی بهترین جراح بینی تهران 

 

سوالات متداول در مورد عمل بینی گوشتی

پس از جراحی کردن بینی گوشتی ، مشکل تنفسی پیش می آید؟

در شرایط نرمال وقوع چنین امری در جراحی بینی گوشتی ممکن نیست ؛ مگر آن که فرد به شخص متخصصی مراجعه نکرده یا اینکه توصیه های مراقبتی قبل و بعد را جدی نگرفته باشد. در این صورت بروز اختلال در روند عملکرد بینی محتمل خواهد بود.

برای کاهش سریع ورم بینی گوشتی بعد از عمل چه کارهایی می توان انجام داد؟

با توجه به اینکه بعد از جراحی بینی گوشتی ، دماغ به مقدار زیادی متورم میشود ، بیماران به دنبال راه حل هایی برای تسریع روند کاهش آن هستند. استفاده از کمپرس یخ ، خوابیدن در حالت مناسب ، پیروی از رژیم غذایی سالم ، نکشیدن و سیگار و نخوردن مشروبات الکلی از جمله کارهایی است که به این روند کمک می کنند.

چقدر بعد از عمل بینی گوشتی ، نتیجه مشخص می شود؟

تا یک الی دو ماه اول که روند ریکاوری از جراحی بینی گوشتی در حال طی شدن است ، ورم و کبودی ها برطرف میشوند و فرم جدید بینی تا حدود زیادی مشخص می گردد. اما همچنان میزانی از ورم باقی مانده و در دراز مدت که حدود یکسال تا یکسال و نیم در نظر گرفته می شود ، برطرف می گردد.

آیا چسب زدن به سریع تر شدن دوره ریکاوری کمک می کند؟

بعد از جراحی بینی گوشتی ، با استفاده از چسب می توان ورم نمود یافته را سریع تر کاهش داد. هر چه این مورد با سرعت بیشتری برطرف گردد ، فرم نهایی دماغ هم در زمان کوتاه تری مشخص می شود.

ضخیم بودن پوست چه مشکلات برای عمل بینی گوشتی ایجاد می کند؟

پوست ضخیم باعث ورم بیشتر بینی بعد از جراحی شده ، مستعد تشکیل اسکار است و گاهی اوقات از نمایان شدن تغییرات پیاده سازی شده ممانعت می کند.

آیا مدل فانتزی برای بینی های گوشتی مناسب است ؟

آنچه در انجام عمل بینی عروسکی یا فانتزی دنبال می شود ، باریک و کوچکتر کردن بینی و جمع شدن نوک و پره های آن است تا در نهایت یک بینی ظریف و زیبا شبیه به بینی عروسک زیبای باربی به دست آید . به همین دلیل است که این مدل بینی ، با این عنوان نام گذاری شده است. و اما در خصوص امکان اجرای مدل فانتزی بر روی بینی های گوشتی بهتر است ابتدا مروری بر ویژگی های بینی های گوشتی داشته باشیم.
بینی های گوشتی به داشتن پوست ضخیم با غدد چربی فراوان و نیز بافت غضروفی ضعیف ، شهرت دارند. این دو ویژگی از نقاط ضعف این نوع بینی محسوب می شود و محدودیت هایی را در خصوص اجرای مدل فانتزی بر روی این نوع بینی ، ایجاد می کند. هر چند امروزه جراحان بینی از تکنیک های جدیدی برای عمل بینی گوشتی استفاده می کنند که موجب خلق نتایجی به واقع چشم نواز در این نوع بینی ها می شود ولی با توجه به استانداردهای مربوط به اندازه در عمل بینی فانتزی یا عروسکی و تغییر شکل های ایجاد شده از جمله بالا رفتن نوک بینی و انحنا و قوس زیادی بر روی پل آن ، نمی توان تناسب چندانی بین ویژگی های این مدل با خصیصه های بینی گوشتی قایل شد.
جراحی بینی گوشتی سعی می کند تا اندازه و شکل بینی را با سایر اجزای صورت به سطحی هماهنگ برساند. این عمل موجب می شود نوک بینی خودبخود اندکی بالا رود و قوس ملایمی روی پل بینی ایجاد شود و نهایتا یک نتیجه نچرال در کنار بهبود عملکرد تنفس از راه بینی مختل به دست آید.
بنابراین ، با توجه به ویژگی های مدل بینی فانتزی و محدودیت های بینی گوشتی ، به طور کلی نمی توان این مدل را برای بینی های گوشتی ، گزینه مناسبی دانست.

سخن آخر

در صورتی که بینی شما گوشتی می باشد ممکن است از ظاهر بینی راضی نباشید و به این دلیل تصمیم به جراحی کردن و ایجاد تغییراتی در آن شوید. انجام جراحی بینی گوشتی نیازمند جراح بینی بسیار با تجربه در زمینه بینی های گوشتی می باشد. نتیجه جراحی بینی های گوشتی معمولا مدت زمان بیشتری را برای پدیدار شدن نیاز دارد پس در این مرحله و پس از انجام عمل دماغ گوشتی باید برای دیدن نتایج نهایی صبرکنید و اجازه ندهید دیگران در مورد بینی تان نظر بدهند. جای نگرانی نیست زیرا با انجام مراقبت های پس از جراحی نتیجه بسیار خوبی در انتظارتان خواهد بود.

4.5 2 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با دکتر