جراحی بینی و راهکارهای تضمین نتیجه آن | دکتر رومیانی

هماهنگی مابین اجزا صورت یکی از مهم ترین دغدغه های افراد در دنیای امروز به شمار می رود و در این میان بینی به این دلیل که در مرکز صورت قرار گرفته ، تاثیر بسیار زیادی در متقارن بودن چهره می گذارد. جراحی بینی یک نوع متد زیبایی می باشد که به عنوان راهکاری بسیار کاربردی برای رفع هرگونه ایرادات و مشکلات در ساختار بینی و زیبایی آن در نظر گرفته می شود و خانم ها و آقایان بسیار زیادی از متقاضیان جراحی زیبایی بینی به شمار می روند. انتخاب یک جراح بینی باتجربه و پشت سر گذاشتن یک عمل بسیار خوب از جمله نکاتی می باشد که در میان افراد از اهمیت ویژه ای برخوردار است. دکتر مریم رومیانی بهترین جراح بینی در تهران با نمونه کارهای فوق العاده می باشند که با مراجعه به ایشان می توانید در مورد نتیجه عمل بینی کاملا مطمئن باشید.

چه کسی جراحی بینی موفق را تجربه می کند ؟

بی شک شما می خواهید از عمل کردن بینی تان به یک نتیجه مثبت و موفقیت آمیز برسید. اما آیا می دانید در این مسیر برای رسیدن به هدف مذکور باید چه قدم هایی بردارید. اولین و مهمترین آن ها ، انتخاب پزشک با تجربه است. هر چه در انتخاب یک دکتر خوب برای عمل بینی در تهران تصمیم درست تری بگیرید ، درصد موفقیت جراحی بینی برای شما بالاتر می رود. 

در ادامه لازم است با پزشک خود جهت تعیین طرح درمان و بیان خواسته هایتان از عمل بینی ( البته این موارد در ادامه مفصل توضیح داده شده اند ) جلسه مشاوره ای داشته باشید. جلسه مشاوره بسیار مهم است ؛ چرا که تمام نکات لازم در خصوص قبل و بعد از عمل کردن بینی در تهران ، از سوی ایشان ارائه می گردد؛ پس یک قدم دیگر که شما را به تجربه موفق از جراحی بینی نزدیک می کند ، رعایت اقدامات و مراقبت های بیان شده از سوی پزشک است.

اگر به دنبال رضایت بالا از عمل زیبایی بینی هستید ، انتظارات و خواسته هایتان از جراحی بینی را در گستره و محدوده قابلیت های پروسه رینوپلاستی قرار دهید. خواسته ای که دستیابی به آن به کمک رینوپلاستی میسر نباشد ، مطمئناً رضایت شما را نیز به همراه نخواهد داشت.

چه کسی کاندید مناسب جراحی بینی است ؟

یکی از مواردی که در گام نخست بعد از تصمیم برای جراحی زیبایی بینی باید در مورد آن اقدام کنید، بررسی این موضوع می باشد که آیا کاندیدای مناسبی برای عمل زیبایی بینی در تهران به شمار می روید یا خیر ؟

 • کاندیدای مناسب برای جراحی بینی باید در درجه اول بهترین سن برای عمل بینی را دارا باشند؛ یعنی در صورتی که خانم هستند بالای 16 سال و در صورتی که آقا می باشند بالای 18 سال داشته باشند.
 • برای عمل دماغ باردار نبوده و در دوره شیردهی نباشند.
 • سیگاری نباشند.
 • در سلامت کامل بدنی قرار داشته باشند و در صورتی که بیماری خاص دارند باید پیش از هر اقدامی با پزشک در خصوص این موضوع که کاندیدای مناسبی برای انجام عمل بینی می باشند یا خیر گفت و گو نمایند

جراحی بینی چه مزایایی دارد؟

بعد از اینکه زیباجویان تصمیم به جراحی بینی در تهران می گیرند، این موضوع بسیار ذهن آنان را درگیر خواهد کرد که عمل زیبایی بینی برای آن ها چه مزایایی را به همراه دارد. این موضوع در جلسه مشاوره با بهترین جراح عمل بینی کاملا مشخص می شود و می توانند مفصل در این خصوص سوالات خود را بپرسند. اما به طور کلی از جمله فایده های جراحی زیبایی بینی می توان به تنفس بسیار راحت تر ، متعادل تر شدن چهره ، تجربه خوابی بسیار راحت تر ، زیبا تر شدن چهره و مواردی از این قبیل اشاره نمود.

منظور از عمل بینی سرپایی چیست ؟

وقتی پس از یک پروسه جراحی از اصطلاح سرپایی استفاده می شود ، بدین معناست که بعد از اتمام ان فرایند بیمار در مرکز درمانی بستری نشده و میتواند به منزل بازگردد. جراحی بینی نیز از این دست فرایندها می باشد. تفاوتی ندارد که بینی تان را برای بار اول یا بار چندم جراحی می کنید ،در هر صورت پس از پایان پروسه عمل بینی و به هوش آمدن ، می توانید به خانه خود بازگردید. البته پیش از بازگشت به منزل از سوی تیم پزشکی وضعیت شما بررسی می شود تا مطمئن شوند شما در سلامت کامل هستید و مشکلی شما را تهدید نمی کند.

عکس نمونه کار بینی جراحی شده

در این بخش تعدادی از نمونه کارهای فوق العاده جراحی بینی در تهران توسط دکتر رومیانی را مشاهده می کنید ، جهت مشاهده نمونه کارهای عمل بینی بیشتر به گالری تصاویر وب سایت ایشان مراجعه کنید.

انواع بینی در جراحی بینی

 • بینی گوشتی : از مشخصه های اصلی بینی گوشتی می توان به پوست ضخیم ، غدد چربی فراوان روی پوست بینی و ساختار ضعیف غضروف ها اشاره کرد. داشتن این ویژگی ها از نقاط ضعف بینی گوشتی بوده و موجب می شود تا هر نوع جراحی زیبایی بینی برای این نوع بینی مناسب نباشد. لازم است در جراحی بینی گوشتی ، بخشی از روند جراحی ، صرف نازک کردن پوست بینی شود.
 • بینی استخوانی : ساختار غضروفی قوی ، داشتن پوست نازک و استخوان های قوی از ویژگی های اصلی بینی استخوانی می باشد. در بیشتر موارد افرادی که بینی استخوانی دارند ، پل بینی آن ها دارای برآمدگی و یا قوز بینی می باشد که همین مسئله موجب می شود بعد از جراحی بینی استخوانی و با برطرف کردن این مشکل ، تغییرات چشمگیری حاصل شود و چهره تغییر زیادی پیدا کند.
 • بینی کج : از مدل های بینی که خوشبختانه با انجام عمل بینی در تهران ، قابل درمان می باشد ، بینی کج است. بینی ممکن است به صورت مادرزادی و یا بر اثر وارد شدن ضربه آسیب دیده و کج شده باشد. در برخی موارد کج بودن بینی به انحراف شدید بینی و تیغه سپتوم ارتباط دارد. در این وضعیت با انجام جراحی بینی کج ، مشکل بینی برطرف می گردد.
 • بینی زینی شکل : زمانی که به دلیل وارد شدن ضربه به بینی یا ابتلا به برخی بیماری ها و یا برداشتن بیش از حد غضروف از چارچوب بینی ، شکل بینی فرمی شبیه به زین پیدا می کند ، لازم است با انجام عمل جراحی ، فرورفتگی های بینی را برطرف و ساختار غضروفی آن را تقویت نمود. برای انجام این مدل عمل بینی به ایمپلنت و یا پیوند غضروف از بدن خود بیمار نیاز می باشد.

منظور از جراحی درمانی بینی چیست؟

درست است که عموما افراد با هدف زیبایی برای انجام جراحی بینی اقدام می کنند ؛ اما نباید هدف درمانی عمل بینی فراموش شود. گاهی علاوه بر نقص در ظاهر بینی ، مشکلاتی اعم از انحراف سپتوم یا پولیپ بینی نیز برای فرد دردسر ساز می شوند. این موارد بر نحوه تنفس فرد ، خر و پف شبانه و حتی بروز آلرژی و حساسیت نیز تاثیر گذار هستند. زمانی که جراحی در راستای بهبود بخشیدن مشکلات مذکور به انجام برسد ، در واقع هدف درمانی آن پیش گرفته شده است.

جراحی سپتورینوپلاستی چیست ؟

بعضی از متقاضیان جراحی بینی که به انحراف سپتوم دچار هستند ، تمایل دارند طی یک پروسه هم مشکلات ظاهری را برطرف نموده و هم این ایراد عملکردی را برطرف نمایند. در این شرایط جراحی مذکور تحت عنوان سپتورینوپلاستی ( سپتوپلاستی + رینوپلاستی ) برای آن ها به انجام می رسد.

مراحل آمادگی برای جراحی بینی

بعد از اینکه تصمیم خود را برای عمل بینی در تهران ، اتخاذ نمودید نوبت به پیدا کردن جراح بینی می رسد. برای اینکه جراح بینی خوب تهران یا سایر شهرها را انتخاب کنید نیاز به طی کردن مراحلی دارید این مراحل شامل جست و جو در اینترنت ، شبکه های اجتماعی و پرس و جو از آشنایان می باشد.

پس از اینکه متوجه شدید ، کدام جراح برای شما مناسب است باید برای مشاوره به مطب مراجعه نمایید و در خصوص جراحی بینی سوالاتی که در ذهن خود دارید را از بهترین دکتر بینی در تهران بپرسید و در مورد نکات مثبت و منفی جراحی زیبایی بینی نیز حتما سوال کنید. حتما از انتطارات خود با جراح حرف بزنید و سعی کنید نظر معقولانه ای از نتیجه رینوپلاستی داشته باشید. در مورد فرم مورد علاقه و انتخابی خود نیز می توانید از پزشک مشاوره بگیرید، مطمئن باشید تجربه وی در این زمینه به شما کمک بسیاری خواهد کرد.

سپس سوالات پزشک را در خصوص سوابق پیشین جراحی و بیماری های خود پاسخ خواهید داد. در نهایت آزمایشات مورد نظر را انجام می دهید و برای روز عمل عمل بینی آماده می شوید. دستورالعمل هایی برای پیش از عمل بینی به شما ارائه می شود که باید انجام دهید. در این حین باید مصرف داروهایی مانند آسپرین و استامینوفن را از چند روز پیش از جراحی بینی متوقف کرده و در صورتی که سیگاری هستید مصرف آن را قطع کنید. مدت زمانی که پزشک برای ناشتا بودن شما تعیین کرده را به خوبی رعایت نمایید و در این مدت مراقب باشید که چیزی نخورید و نیاشامید.

 

 

قبل از جراحی بینی چه آزمایشاتی انجام می شود ؟

همواره برای قرار گرفتن تحت عمل بینی ، اعم از درمانی و زیبایی ، پزشک باید از شرایط جسمانی بیمار آگاه باشد. این آگاهی علاوه بر معاینات فیزیکی ، همراه با انجام یکسری تست آزمایشگاهی ، تکمیل می گردد. معمولا قبل از جراحی بینی انجام یکسری از آزمایش ها ضروری می باشد که در ادامه آن ها را نام برده ایم :

 • آزمایش خون
 • نوار قلب
 • سی تی اسکن ریه
 • تست بارداری برای بانوان

نقش ضخامت پوست در جراحی بینی

پوست بینی ها به طور کلی به دو دسته نازک و ضخیم تقسیم بندی میشوند. البته میزان نازکی یا ضخامت هم در هر دسته ممکن است متفاوت باشد. مشخصه ذکر شده می تواند در روند به انجام رسیدن عمل بینی ، دوره نقاهت و حتی نتیجه تاثیر گذار باشد. به طور کلی بینی هایی که ضخامت پوست کمتری دارند نتیجه مطلوب تری را از جراحی بینی بدست می آورند ؛ زیرا :

 • ورم کمتری نمود پیدا می کند
 • احتمال بر جای ماند اثر زخم و تشکیل اسکار بسیار پایین است
 • اصلاحات اعمال شده به صورت بهتر و مشخص تری نمایان می شود
 • در طرف دیگر ، جراحی بینی با پوست ضخیم ، نیازمند دقت و مراقبت بیشتری است. هر چند چنانچه عمل بینی طبق اصول به انجام برسد نتیجه بسیار مطلوبی حاصل می گردد.
جراحی بینی - دکتر رومیانی

افراد با چه اهدافی دست به جراحی بینی می زنند ؟

گاهی اوقات افراد با اهداف زیبایی و گاهی با هدف درمانی و رفع عارضه هایی چون شکستگی ، انحراف بینی و یا ترکیبی از هردو دست به جراحی بینی می زنند.این موضوع کاملا بستگی به این موضوع دارد که هدف افراد از تصمیم به عمل کردن بینی چیست.

جراحی بینی - دکتر رومیانی

انواع عمل بینی

بینی افراد به طور کلی به دو دسته گوشتی و استخوانی تقسیم می شود . نوع دسته بندی به نوع پوست بینی و فرم استخوانها و غضروفهای آن بستگی دارد. در بینی های استخوانی استخوانها بسیار محکم می باشد و پوست بینی آن ها بسیار نازک است و در بیشتر موارد بینی دارای قوز می باشد. اما در بینی های گوشتی شرایط متفاوت است زیرا پوست بینی ضخیم بوده و غضروف ها و استخوانها معمولا ضعیف است. همچین با توجه به تفاوت موجود میان این دو نوع ، پروسه جراحی بینی برای هر یک نیز میتواند منحصر به فرد باشد. بعضی از بینی ها نیز در دسته ساختارهای غضروفی قرار میگیرند که جراحی بینی غضروفی نیز برای آن ها به انجام می رسد.

جراحی بینی - دکتر رومیانی

چه مدلی را می توان برای عمل بینی انتخاب کرد ؟

همانطور که پیش تر نیز گفته شد، بینی ها دو نوع مختلف دارند و با توجه به نوع دماغ خود و با مشاوره با پزشک جراحی بینی در تهران می توانید مدلی که برای شما مناسب است را انتخاب نمایید. به طور کلی فرم ها به سه دسته فانتزی – نیمه فانتزی و طبیعی تقسیم می شوند.که معمولا بینی های استخوانی کاندیدای مناسبی برای هر سه مدل عمل بینی و بینی های گوشتی را کاندیدای مناسب برای جراحی بینی طبیعی می دانند. تفاوت میان فرم های بینی از نظر شکل ظاهری زوایای نوک بینی و مدل کلی آن می باشد.

بهترین دکتر جراحی بینی در تهران

برای بررسی از این موضوع که تکنیک ها و دستاوردهای هنری جراح تا چه اندازه با اهداف شما از عمل بینی و ویژگی های منحصر بفرد بینی و صورت تان مطابقت دارد، گالری عکس های قبل و بعد از عمل سایر بیمارانی که به دست جراح بالقوه تان جراحی شده اند را به صورت آنلاین مشاهده کنید. نتایج رینوپلاستی خود گویای کیفیت کار جراح می باشند.

آنچه باید با خود در جلسه مشاوره جراحی بینی در تهران به همراه بیاورید:

اگر قصد دارید بینی تان را جراحی کنید بعد از تحقیق کامل و یافتن جراح خوب باید در جلسه مشاوره شرکت کنید. یک آمادگی مختصر کمک می کند تا یک جلسه پرمحتوا و پر بازده برگزار شود. در ادامه فهرستی از اقلامی که باید در این جلسه به همراه داشته باشید آمده است:

۱-دغدغه های بیمار : آیا دغدغه هایی در خصوص بینی تان ذهن شما را مشغول کرده است؟ بینی تان را با دقت بررسی کنید تا ببینید دوست دارید حین جراحی بینی چه ویژگی هایی در آن تغییر پیدا کند. برخی دغدغه های رایج شامل موارد زیر می باشد:

قوز روی پل بینی کج بودن بینی نوک گوشتالو سپتوم کج
بزرگ بودن بینی نوک بسیار رو به بالا یا بسیار آویزان سوراخ های بینی بسیار بزرگ مشکلات تنفسی

در طول جلسه مشاوره جراحی بینی در تهران صادقانه و به طور شفاف با پزشک گفتگو کنید. بهترین نتیجه از یک گفتگوی شفاف به دست می آید.

۲- تصاویری از بینی که دوست دارید داشته باشید را تهیه کنید: وقتی بینی فعلی تان را دوست ندارید می توانید به راحتی بر روی آن تمرکز کنید تا پزشک بر اساس ترجیحات و ایده های شما تغییرات مناسب را در حین جراحی بینی بروی دماغ ایجاد کند. بسیاری از بیماران عکس هایی از بینی های مورد علاقه شان را با خود به همراه می آورند. به خاطر داشته باشید که آناتومی صورت شما نقش مهمی در تعیین اندازه و شکل مناسب برای بینی مورد علاقه تان ایفا می کند. بهترین دکتر عمل بینی در تهران در خصوص منطقی بودن یا نبودن انتظارات بیمار با او گفتگو خواهد کرد.

۳- فهرست داروها : اگر در حال حاضر دارو مصرف می کنید یا به بیماری خاصی مبتلا هستید حتماً دکتر جراحی زیبایی بینی در تهران را در جریان قرار دهید. فهرستی از داروهای مصرفی را به همراه بیاورید. حتی اگر مکمل های گیاهی مصرف می کنید نام آنها را نیز در فهرست خود بگنجانید و پیش از جراحی بینی به جراح تحویل دهید.

۴- سوالات مورد نظر : قطعاً سوالاتی در خصوص عمل بینی در ذهن تان وجود دارد که دوست دارید پاسخ آنها را بدانید. فهرستی از این سوالات را تهیه کرده و با خود به جلسه مشاوره بیاورید. برخی از رایج ترین سوالات شامل موارد زیر می باشد:

 1. چه نتیجه ای از جراحی بینی مورد انتظار خواهد بود؟
 2. مدل پیشنهادی شما چیست؟
 3. در طول ریکاوری عمل بینی چه اقداماتی باید انجام دهم؟
 4. چگونه برای جراحی زیبایی بینی آماده شوم؟

زمانیکه برای برداشتن اولین قدم در سفر رینوپلاستی آماده شدید برای شرکت در جلسه مشاوره با دنبال کردن موارد زیر مهیا شوید. فلسفه یک جراح بینی خوب خلق نتایج زیبا و طبیعی می باشد. او با اشتیاق به تعهدات خود عمل می کند و ماحصل آن خلق نتایج چشم نواز بیشمار از جراحی بینی در طول سال می باشد که آمار بیماران راضی از نتیجه جراحی را در یک روند صعودی بالا می برد.

چرا برای جراحی بینی باید کاشت ناخن را برداشت؟

در مجموعه دستورالعمل های قبل از عمل بینی به بیمار توصیه می شود تا در زمان حضور در مرکز درمان در روز جراحی آرایش نکند، لاک نزند و از گذاشتن ناخن مصنوعی یا کاشت ناخن اجتناب کند. البته در خصوص آرایش کردن باید بگوییم که حتی اگر آرایش هم داشته باشید در مرحله آماده سازی بیمار برای ورود به اتاق عمل جراحی بینی ، کل صورت با بتادین شستشو داده شده و ضدعفونی خواهد شد. ولی لازم است حداقل دو تا از ناخن های دست یا پا کوتاه باشد و روی آن از ناخن مصنوعی یا کاشته شده استفاده نشود. در طول جراحی از دستگاهی به نام دستگاه پالس یا اوکسیمتر استفاده می شود. این دستگاه برای کنترل و نشان دادن میزان اکسیژن خون مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه به انگشت متصل می شود. وقتی روی ناخن طبیعی، ناخن مصنوعی یا ناخن کاشت شده استفاده شده باشد ضخامت ناشی از این قطعات مصنوعی باعث بروز اختلال در عملکرد دستگاه اوکسیمتر خواهد شد.

جراحی بینی چگونه انجام می شود ؟

 • پروسه عمل زیبایی بینی نیاز به بیهوشی عمومی دارد و شروع عمل بینی با انجام این پروسه برای زیباجویان صورت می پذیرد.
 • جراحی زیبایی بینی در تهران به صورت کلی با یکی از دو نوع تکنیک باز و بسته انجام می شود که این موضوع بستگی به این دارد که جراح بینی شما کدام یک از متدها را انجام می دهد. دکتر مریم رومیانی بهترین پزشک برای جراحی بینی در تهران از متد باز استفاده می کنند. در عمل دماغ باز برشی بر روی ناحیه کلوملا ایجاد می شود و با کنار رفتن پوست امکان انجام تغییرات برای جراح امکان پذیر خواهد شد. بعد از اصلاح و تغییرات مورد نیاز ناحیه مورد برش بخیه زده می شود و بقیه مراحل از جمله قرار دادن اسپلینت بینی انجام می شود.
 • عمل بینی بسته اما متفاوت است و نیاز به برش های خارجی ندارد و تغییرات از طریق سوراخ های بینی انجام می شود و تمامی بخیه ها داخلی است. برخی از پزشکان از این طریق جراحی بینی را انجام می دهند.

عمل بینی - دکتر رومیانی

آیا ممکن است نتیجه جراحی بینی تغییر کند ؟

به طور کلی نتیجه حاصل شده از عمل بینی برگشت ناپذیر و ماندگار است مگر آن که شما خود را در معرض آسیب قرار دهید ؛ منظور چیست ؟ مثلا اگر ورزشکار رشته های رزمی هستید ، پیش از مبارزه باید حتما ماسک یا نقاب محافظتی بر روی صورت خود قرار دهید ؛ یا اگر قبلا درگیر نزاع های فیزیکی می شدید ، پس از عمل باید از این مورد دوری کنید. پس تا جایی که از دستتان بر می آید بینی را از ضربه و آسیب های محیطی دور کنید. گاهی اوقات حوادث غیرقابل پیش بینی ممکن است رخ دهد مثل تصادفات جاده ای ؛ در این شرایط احتمال برهم خوردن نتیجه جراحی بینی وجود دارد. 

یک مورد دیگر هم که در حفظ نتیجه جراحی زیبایی بینی بسیار مهم است ، دوره ریکاوری و مراقبت های آن است. در روزهای ابتدایی باید با دقت کامل از بینی جدید خود محافظت کنید و آن را تحت فشار قرار ندهید. در این صورت فرم جدید بینی تغییر نکرده و در بهترین حالت خود باقی می ماند.

مهمترین مراقبت های دوران ریکاوری بعد از جراحی بینی

 • قرار دادن اسپلینت بر روی بینی باعث ثابت نگه داشتن بینی و جلوگیری از هرگونه آسیب رسیدن یا ضربه وارد شدن به آن پس از جراحی بینی می باشد.
 • بعد از عمل زیبایی بینی وضعیت عمومی افراد بعد از بیهوشی بررسی می شود و در صورتی که مشکلی جدی برای آنان وجود نداشته باشد می توانند به منزل بازگردند.
 • حتما باید به همراه یک شخص به خانه بازگردید بنابراین در روز عمل بینی حتما یک همراه داشته باشید.
 • بعد از عمل زیبایی بینی خونریزی و تورم از جمله مواردی به شمار می روند که اجتناب ناپذیرند. بنابراین بهتر است که مواردی را برای کاهش دادن این عارضه رعایت نمایید.
 • حتما از خم کردن سر بپرهیزید. باید سعی کنید در روزهای نخستین بعد از عمل بینی تا مدتی سر خود را پایین نیاندازید و خم نشوید و به هنگام خواب از چند بالش کمک بگیرید که سرتان در موقعیت بالاتر قرار گیرد.
 • از فعالیت های سنگین و نیازمند تحرک بالا باید تا چند ماه البته با توجه به نظر بهترین دکتر برای جراحی بینی در تهران خودداری کنید اما فعالیت های بسیار سبک را می توانید انجام دهید.
 • نور خورشید می تواند بر روی زخم های تان اثر بسیار بدی داشته باشد تا چند هفته پس از عمل دماغ از قرار گرفتن در معرض نور خورشید ،برنزه کردن خودداری کنید و در صورت اجبار حتما از ضد آفتاب با میزان پوشش دهی بسیار بالا استفاده نمایید.
 • پس از جراحی زیبایی بینی برنامه غذایی سرشار از فیبر و سبزیجات داشته باشید و سعی کنید حتما بدن خود را هیدراته نگه دارید.
 • کمپرس سرد یک تکنیک بسیار کمک کننده برای کنترل تورم بعد از جراحی بینی می باشد که باید طریقه صحیح استفاده از آن را یاد بگیرید.
 • حتما توصیه های دکتر رینوپلاستی را جدی بگیرید و در مصرف داروهایی که برای شما تجویز شده است کوتاهی نکنید.

نکات مراقبتی دوران ریکاوری عمل بینی :

جراحی بینی تقریباً دو الی سه ساعت طول می کشد ولی بخش مراقبت های بعد از عمل بینی که دوره تقریباً طولانی است، یکی از مولفه های الزامی در خلق نتیجه مطلوب محسوب می شود. برخی از مهمترین نکاتی که باید بعد از عمل رعایت کنید شامل موارد زیر می باشد:

 • حداقل تا دو هفته بعد از جراحی بینی از انجام فعالیت های فیزیکی سنگین خودداری کنید.
 • در طول چند هفته اول بعد از عمل، روابط جنسی تان را محدود کنید. باید یک نه بزرگ به هر آنچه که باعث وارد آمدن فشار به بینی می شود بگویید.
 • فین نکنید و از رفتن به محیط هایی که ممکن است باعث ابتلای شما به ویروس هایی از قبیل آنفولانزا شود خودداری کنید.
 • به مدت یک هفته پس از جراحی بینی ، موضع جراحی شده گچ گرفته می شود. مراقب باشید گچ بینی در طول این مدت خیس نشود.
 • از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید خودداری کنید.
 • مصرف الکل و استعمال سیگار می تواند فرایند بهبود را به تعویق بیاندازد و تاثیرات منفی بر روی نتیجه عمل بینی بر جای گذارد. حداقل به مدت 3 الی 4 هفته بعد از جراحی کردن بینی از این دو ماده دوری کنید.

عمل بینی بدون تامپون

یکی از تکنیک های جدید در حوزه رینوپلاستی ، جراحی بینی بدون استفاده از تامپون است. در روش سنتی ، پس از عمل بینی به منظور جلوگیری از خونریزی و کمک به ساختار بینی برای سازگاری با فرم جدید ، از تامپون استفاده میکردند. وجود تامپون در بینی موجب دشواری در تنفس میشد. در روش های جدیدتر به جای استفاده از تامپون پس از جراحی بینی ، پزشک از اسپلینت های سیلیکونی استفاده میکند. برترین مزین این اسپلینت این است که باعث انسداد مسیر عبور هوا نمی شوند و فرد می تواند به راحتی نفس بکشد.

شکل بینی بلافاصله بعد از عمل

بعد از تکمیل جراحی بینی می توان گفت شکل بینی تقریباً مشخص شده است ولی با توجه به اینکه بینی ورم دارد و کبودی در گونه ها و اطراف چشم ها ایجاد شده باید گفت که برای قضاوت درباره شکل بینی هنوز زود است. بعلاوه، بلافاصله بعد از عمل، بینی گچ گرفته شده و قرار است یک هفته روی بینی بماند. پس بهتر است تا زمان رفع کامل ورم و کبودی بعد از عمل بینی دست نگه داریم و بعد از آن درباره شکل بینی و نتیجه عمل مان قضاوت کنیم.

 

 

بعد از جراحی بینی چه مدت باید صاف خوابید؟

خوابیدن به پشت می تواند خطر آسیب دیدگی بینی را پس از عمل بینی کاهش دهد. شما باید دو یا چند بالش را در زیر سر قرار دهید تا پوزیشن خواب شما به زاویه 45 درجه برسد. به این ترتیب ورم بعد از جراحی بینی نیز در مدت زمان کوتاه تری فروکش خواهد کرد. در موقع خواب چند بالش هم در اطراف خود قرار دهید تا در صورت غلت خوردن با صورت به زمین نخورید. حداقل باید به مدت یک هفته به پشت بخوابید البته در خصوص زمان دقیق خوابیدن در این موقعیت باید با پزشک مشورت کنید.

آیا می توان بعد از جراحی بینی رابطه جنسی داشت؟

تا دو هفته بعد از عمل بینی نمی توان رابطه جنسی برقرار نمود چون رابطه جنسی باعث آزاد شدن مقدار زیادی آدرنالین می شود و می تواند ورم و خونریزی را تشدید کرده و نتیجه جراحی را در معرض آسیب قرار دهد. علاوه بر این، پزشکان به بیمار توصیه می کنند که از فعالیت هایی از قبیل بوسیدن یا لمس کردن لب ها تا مدتی پس از جراحی بینی خودداری شود. بعد از اینکه پزشک به شما اعلام کرد که می توانید رابطه جنسی بعد از جراحی بینی را از سر بگیرید در طول آن باید از قرار گرفتن در پوزیشن هایی که خطر برخورد با صورت و وارد آمدن ضربه به بینی در آنها وجود دارد، خودداری کنید.

جراحی بینی رایگان

امروزه عمل بینی بعنوان یکی از محبوب ترین جراحی های پلاستیک برای ارتقاء زیبایی از سوی بسیاری از افرادی که زیبایی های ظاهری برایشان حائز اهمیت است مورد استقبال قرار گرفته است. همین دامنه وسیع استقبال، میدان را برای مانور دادن برخی افراد سودجو باز کرده و به بهانه های مختلف در کانال ها و سایت های تبلیغاتی با استفاده از عناوینی مختلف از قبیل انجام جراحی های زیبایی بینی به صورت رایگان، تلاش می کنند تا دام سودجویی و فرصت طلبی را برای افرادی که خواهان ارتقاء جذابیت چهره خود از طریق جراحی بینی بوده و از طرفی تلاش می کنند تا این کار را در یک مسیر مقرون به صرفه و اقتصادی پیش ببرند، پهن کنند.

اگر درباره فرایند جراحی بینی و مسیری که این جراحی تا مرحله رسیدن به یک نتیجه چشم نواز طی می کند تحقیق کنیم و سطح آگاهی مان را بالا ببریم، خودمان به این استنباط می رسیم که عمل بینی رایگان یک عبارت پوچ و بی مفهوم است که جز برای به دام انداختن افراد ساده لوح و زودباور هیچ هدف دیگری را دنبال نمی کند.

در طول فرایند جراحی بینی ، طی یک کار گروهی و تیمی، جراح، متخصص بیهوشی، پرسنل اتاق عمل، پرسنل مرکز درمان همگی دست به دست هم می دهند تا یک اثر هنری زیبا در چهره بیمار خلق شود. وقتی با این نگاه آگاهانه به موضوع بنگریم به این درک منطقی می رسیم که هزینه اولویت درجه یک نبوده و باید تمام تلاش خود را بر روی انتخاب یک جراح خوب متمرکز کنیم تا هزینه ای که برای درمان صرف کرده ایم به یک سرمایه گذاری ماندگار تبدیل شود.

هزینه جراحی بینی در تهران

 

هزینه جراحی بینی

 

در مورد عمل بینی با 5 میلیون تومان در تهران چیزی شنیده اید ؟ آیا واقعیت دارد؟ برای آگاهی ادامه مطلب را مطالعه کنید. هزینه های عمل زیبایی بینی در تهران توسط بیمه پوشش داده نمی شود. اما در صورتی که افراد جراحی بینی را با هدف درمانی انجام دهند بیمه قسمتی از هزینه ها را متقبل می شود . برای اطلاعات بیشتر در این خصوص به می توانید به نمایندگی بیمه مراجعه نمایید. برآورد این هزینه دارای فاکتورهای متعددی مانند دستمزد جراح ، هزینه جراحی بینی در کلینیک یا بیمارستان ، هزینه آزمایش ها و مواردی چون هزینه بیهوشی و غیره می باشد. بنابراین در جلسه مشاوره با بهترین دکتر جراحی بینی در تهران می توانید در این خصوص سوال کنید. حتما این موضوع را به خاطر داشته باشید که اهمیت دادن به نتیجه عالی بسیار مهم تر از هزینه پرداختی می باشد. زیرا یک جراح خوب می تواند نتیجه ای را برایتان رقم بزند که دیگر احتیاج به عمل ترمیمی و پرداخت هزینه مجدد نداشته باشید.

در چه مواردی نیاز به عمل ترمیمی بینی می باشد ؟

در صورتی که بعد از جراحی بینی از فرم بینی خود رضایت ندارید و بینی دچار مشکلاتی شده باشد ، می توانید بعد از گذشت 1 سال از عمل بینی اولیه برای جراحی ترمیمی بینی اقدام نمایید. برای تشخیص این موضوع که بینی به ترمیم نیاز دارد یا خیر لازم است توسط جراح بینی معاینه شوید و در صورت صلاحدید و با مشورت پزشک عمل زیبایی بینی را مجدد انجام دهید. لازم به ذکر است که به دلیل پیچیدگی های عمل ترمیمی ، باید انتظارات معقولی داشته باشید و بدانید جراحی کردن بینی به دقت و مهارت زیادی نیاز دارد و به همین علت هزینه آن از عمل بینی اولیه بیشتر می باشد.

جراحی بینی بینی طبیعی زنانه

عمل های زیبایی به ویژه عمل بینی در ایران و تهران بسیار محبوب و پرطرفدار می باشد و بیشتر متقاضیان این جراحی های بینی ، خانم ها و دختران جوان هستند. از جمله مدل هایی که بسیاری از افراد خواستار این نوع عمل جراحی بینی هستند ، مدل بینی طبیعی می باشد ؛ زیرا این فرم از بینی متناسب با چهره بوده و موجب زیبایی بیشتر صورت می شود. از طرفی بسیاری از خانم ها دوست ندارند نشانه ای از جراحی روی بینی آن ها وجود داشته باشد و یا به اصلاح دوست ندارند مشخص باشد که بینی آن ها عمل شده است. در مدل بینی طبیعی زنانه ، قوس زیادی ایجاد نمی شود و پشت بینی اغلب صاف است. تنها در مواردی که خواست خود زیباجو باشد ، می توان طی جراحی بینی از نمای نیم رخ قوس بسیار ملایمی ایجاد کرد که به بینی فرم زیبا و طبیعی می دهد. همچنین لازم به ذکر است که خانم هایی که بینی گوشتی دارند از فرم طبیعی بینی ، نتیجه بسیار خوبی را دریافت می کنند.

انواع مدل های جراحی بینی دخترانه

در انتخاب مدل بینی صرفنظر از جنسیت و سن، مهم ترین فاکتوری که جراح در اولویت ترسیم طرح درمان عمل بینی قرار می دهد در نظر گرفتن تناسب بین مدل بینی انتخاب شده با سایر مولفه های صورت است به طوریکه بعد از اتمام فرایند و نمایان شدن نتیجه جراحی بینی ، بینی دارای هارمونی کامل با سایر مولفه های صورت بوده و بر روی چهره کاملاٌ طبیعی دیده شود و زیبایی های سایر بخش های صورت را نیز تقویت کند.

در یک نگاه کلی، اگر بخواهیم از میان مدل های موجود برای تحت جراحی بینی، مناسب ترین گزینه ها را برای دخترخانم ها انتخاب کنیم، مدل های بینی فانتزی و نیمه فانتزی در میان همه مدل ها، حرف بیشتری برای زدن دارند.

صورت اکثر دختران ظریف است و همین ظرافت با ویژگی های دو مدل عمل بینی فانتزی و نیمه فانتزی همخوانی دارد. البته، این بدان معنی نیست که این دو مدل بر روی صورت همه دختران قابل اجراست. بازهم متذکر می شویم که مد نظر قرار دادن هماهنگی بین ویژگی های یک مدل بینی با مشخصه های سایر بخش های صورت بسیار حائز اهمیت است.

اگر دختر خانمی صورت پهن و بزرگی داشته باشد یا اندازه چشم ها، شکل گونه ها، ارتفاع و عرض صورت و بسیاری از موارد دیگر در سطحی باشند که یک بینی کوچک و ظریف مثل جراحی بینی فانتزی یا نیمه فانتزی با آنها هماهنگی نداشته باشد، بدون شک در صورت اجرای این مدل بر روی چنین صورتی، اولین بازخورد به احتمال زیاد مثبت نخواهد بود.

 فیلم عمل بینی در تهران از اول تا آخر + عکس بلافاصله بعد از عمل بینی

 

جراحی نیمه فانتزی در دختران و پسران

یکی دیگر از مدل های محبوب برای جراحی بینی در بین دختران و پسران جوان ، مدل بینی نیمه فانتزی می باشد. این فرم از بینی به دلیل ویژگی هایی که دارد ، در بین افراد زیادی پرطرفدار می باشد. در واقع عمل بینی نیمه فانتزی حالتی بین بینی طبیعی و فانتزی می باشد. یعنی پل بینی نه به اندازه بینی طبیعی صاف است و نه به اندازه بینی عروسکی ، قوس زیادی دارد. در واقع قوس بینی نیمه فانتزی بسیار طبیعی و ملایم می باشد. همچنین بینی در این فرم نسبت به بینی طبیعی بیشتر تغییر کرده و کوچک می شود. بینی های استخوانی و اغلب بینی های گوشتی در صورتی که غضروف خوبی داشته باشند ، نتیجه خوبی از این مدل جراحی بینی دریافت می کنند. اگر نمی دانید که کدام فرم بینی برای چهره شما مناسب است ، پیشنهاد می شود این کار را به عهده جراح بینی خود بگذارید ؛ زیرا پزشک به دلیل تخصص ، تجربه ، مهارت و همچنین آگاهی به علم زیبایی شناسی ، بهترین بینی را متناسب با چهره هر فرد خلق می کند. برای انجام مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر می توانید به صورت حضوری به مطب دکتر مریم رومیانی واقع در ونک ، مراجعه بفرمایید.

جدیدترین روش جراحی بینی در تهران

با پیشرفت علم همچنان تنها راه کوچک کردن بینی ، انجام جراحی می باشد. با این وجود تکنیک جراحی کردن بینی نسبت به سال های پیش دچار تغییرات زیادی شده است. برای مثال در گذشته در طول جراحی بینی حجم زیادی از غضروف بینی برداشته می شد به همین دلیل ممکن بود بینی بعد از مدتی دچار افتادگی و تغییر شود. در حالی که تکنیک و روش جدید در عمل های بینی ، تقویت غضروف های بینی به ویژه در نوک بینی می باشد. بدین ترتیب ، بینی تا سال ها فرم خود را حفظ می کند و به هیچ عنوان امکان بازگشت به فرم اولیه وجود نخواهد داشت. بنابراین افرادی که بینی گوشتی دارند دیگر نیازی به نگرانی درباره این موضوع نیست و می توانند از نتیجه عمل خود ، اطمینان داشته باشند.

جراحی بینی در دوره قاعدگی

دغدغه بسیاری از خانم ها مقارن شدن دوره پریودی با موعد عمل بینی آنهاست. حتی برخی بانوان نیز به دلیل استرس زیاد ناشی از رینوپلاستی دچار قاعدگی زودرس می شوند. خوشبختانه قاعدگی هیچ اختلالی در روند جراحی کردن بینی به وجود نمی آورد. حتی اگر در روز جراحی پریود شدید یا به دلیل استرس تاریخ پریودی شما تغییر کرد و قاعدگی زودرس اتفاق افتاد اصلاً نگران نباشید

تامپون بعد از جراحی بینی

روند جراحی کردن بینی از گذشته تا به کنون با تغییرات زیادی همراه بوده است. برای مثال در گذشته برای انجام عمل دماغ از تامپون استفاده می شد که نقش آن جذب ترشح و خونابه های بعد از جراحی بینی بود. خارج کردن این تامپون بینی پس از عمل بینی با درد و ناراحتی زیادی همراه بود. اما در حال حاضر تامپون ها نیز تغییر کرده اند و دیگر محدودیت و مشکلات تامپون های قدیمی را ندارند. یکی از اصلی ترین تفاوت بین تامپون های قدیمی و جدید ، سایز و اندازه ها می باشد. در گذشته زمانی که تامپون داخل بینی قرار می گرفت ، تمام بخش داخلی بینی را پوشش می داد و تنفس فرد به صورت کامل مسدود می کرد. همچنین به دلیل بزرگ بودن سایز آن هنگام خارج کردن از بینی بسیار دردناک بود. در حالی که امروزه پزشکان پس از جراحی بینی از تامپون هایی با سایز کوچک تر استفاده می کنند و بدین ترتیب میزان درد آن در هنگام خروج از بینی بسیار کم می باشد. همچنین ممکن است امروزه بسیاری از جراحان به جای استفاده از تامپون از استنت یا ایروی که از جنس پلاستیک سیلیکونی است ، استفاده نمایند. در طراحی این استنت ها یک کانال باز طراحی شده و موجب می شود راه تنفسی بیمار مسدود نشود و بیمار از همان روز اول بتواند از راه بینی نفس بکشد. خارج کردن ایروی از بینی به هیچ عنوان دردناک نیست.

فیلم چسب زدن به بینی بعد از عمل بینی

از آنجایی که یکی از سوالات پر تکرار متقاضیان جراحی بینی در تهران در رابطه با نحوه چسب زدن به بینی بعد از عمل است. در ادامه قصد داریم با ارائه فیلم آموزشی مراحل چسب زدن را آموزش دهیم.

 • شستن صورت و پاک کردن بینی با فشار ملایم
 • استفاده از بهترین چسب موجود
 • یک چسب U یا V شکل رو با طول حدود ۸ تا ۱۰ سانتی متر روی بینی زده شود که حتی الامکان روی پرّه های بینی رو نپوشاند.
 • چسب های افقی با طول حدود ۳ سانتی متر رو بلافاصله از بالای نوک بینی شروع کنید.
 • چسب های افقی بعدی هر کدوم نصف چسب قبلی رو بپوشاند.

 

 

جراحی بینی و بیماری های خاص

ممکن است در برخی موارد کاندیدای عمل بینی ، به بیماری های خاصی دچار باشند ، از جمله این بیماری ها می توان به کم خونی ، آسم ، دیابت ، صرع ، تالاسمی ، تیروئید ، ام اس و غیره می باشد. آیا این افراد گزینه مناسبی برای انجام عمل زیبایی بینی هستند ؟ در واقع با در نظر گرفتن شرایط این اشخاص در برخی موارد می توان عمل بینی را انجام داد. برای مثال در بیمارانی که به کم خونی مبتلا هستند ، در صورتی که میزان هموگلوبین خون آن ها بیشتر از 10 باشد انجام جراحی بینی مشکلی ایجاد نمی کند اما اگر کمتر از 10 باشد ، انجام عمل بینی توصیه نمی شود. به این بیماران توصیه می شود مدتی زیر نظر پزشک باشند تا بعد از مصرف قرص آهن و مولتی ویتامین ها تا وضعیت غلظت خون خود آن ها بهبود پیدا کند و سپس برای جراحی کردن بینی اقدام نمایند.

بیماری صرع و ms و عمل بینی

افرادی که به این بیماری ها مبتلا هستند ، در صورتی که پیشرفت بیماری زیاد نباشد و بیماری آن ها تحت کنترل باشد ، با نظر و صلاحدید پزشک متخصص مغز و اعصاب می توانند اقدام به انجام جراحی بینی در تهران نمایند و بعد از انجام عمل ، مصرف داروی های خود را شروع کنند.

آسم و عمل بینی

برای این منظور لازم است بیمارانی که به آسم دچار هستند پیش از جراحی بینی تست ریوی انجام دهند و با متخصص داخلی و بیهوشی مشورت نمایند. در صورتی که بیماری تحت کنترل باشد و آسم شدیدی نداشته باشید ، عمل کردن بینی امکان پذیر است در غیر اینصورت جراحی کردن بینی در بیماران مبتلا به آسم شدید توصیه نمی شود.

بیماری تالاسمی و جراحی بینی

اگه بیمار به تالاسمی ماژور مبتلا باشد عمل رینوپلاستی با صلاحدید پزشک فوق تخصص خون انجام خواهد شد اما برای نوع مینور انجام عمل زیبایی بینی منعی وجود ندارد.

عمل بینی در افراد دیابتی

جراحی بینی ممکن است در بیماران دیابتی خطرات و عوارضی را به همراه داشته باشد. به همین دلیل کنترل میزان قند خون پیش از انجام جراحی بینی بسیار مهم است. میزان سطح قند خون این افراد در بهبودی و پروسه عمل بینی بسیار مهم و تاثیرگذار می باشد. به همین دلیل ممکن است خطراتی در هنگام بیهوشی وجود داشته باشد و یا روند بهبودی و ترمیم زخم ها با عوارضی همراه شود. افراد دیابتی در صورتی که میزان قند خون آن ها برای مدتی ثابت باشد ، با انجام برخی تست ها و آزمایش ها و همچنین با صلاحدید پزشک می توانند برای جراحی کردن بینی آماده شوند.

اگر تمایل دارید راجع به جراحی بینی و بیماری های خاص بیشتر بدانید ، به مقاله مربوطه در سایت دکتر رومیانی مراجعه کنید.

آیا مسافرت بعد از جراحی بینی خطرناک است ؟

بسیاری از افراد به صورت مداوم در سفر هستند یا برخی افراد ممکن است برای انجام به شهر یا کشور دیگری سفر کنند. به همین دلیل در رابطه با مسافرت بعد از عمل بینی سوالات زیادی مطرح است. در خصوص سفر با هواپیما باید بدانید که فشار هوا می تواند موجب افزایش خونریزی و تورم بینی شود به همین دلیل شما تا 7 الی 10 روز پس از جراحی بینی در تهران ، اجازه پرواز با هواپیما را نخواهید داشت. همچنین در رابطه با مسافرت با ماشین شخصی نیز بهتر است احتیاط شود مگر مسافت بسیار کوتاه باشد. به دلیل تاثیرات داروی بیهوشی و همچنین مصرف داروهای مسکن رانندگی کردن تا زمان بهبودی وضعیت جسمانی ، ممنوع است.

جراحی بینی در افراد مسن

عمل بینی - دکتر رومیانی

 

با افزایش سن خاصیت ارتجاعی پوست و کلاژن سازی کاهش پیدا می کند ، نتیجه جراحی بینی با کیفیت پوست ارتباط مستقیم دارد. از طرفی افراد مسن بیشتر در معرض داروی بیهوشی و عوارض آن قرار دارند به همین دلیل انجام عمل بینی در سنین بالا توصیه نمی شود. با این وجود در حال حاضر علم پزشکی پیشرفت زیادی داشته و این مسئله تا حد زیادی قابل کنترل می باشد. به گفته جراح خوب بینی در تهران عمل کردن بینی در افراد مسن با تغییرات زیادی همراه نیست ؛ چرا که احتمال آسیب دیدن بافت ها و استخوان های بینی در طول پروسه جراحی بینی وجود دارد. لازم به ذکر است که سن در این امر ملاک نبوده ؛ زیرا شرایط بدنی و وضعیت جسمانی همه افراد یکسان نیست. به همین دلیل ممکن است یک فرد با وجود سن بالا از کیفیت پوست و وضعیت جسمانی خوبی برخوردار باشد که در اینصورت بعد از انجام آزمایشات لازم و اطمینان از سلامت وی می توان عمل بینی را انجام داد.

نکات طلایی مربوط به حداقل و حداکثر سن برای عمل بینی

جراحی بینی، صرفنظر از اینکه شما متعلق به چه گروه سنی هستید یا پیشینه فرهنگی شما چیست و در چه مسیری از زندگی حرکت می کنید، تقریباً برای همگان، یک جراحی پلاستیک صورت جذاب محسوب می شود. پس با این خط فکری مثبت نمی توان گفت که من برای این جراحی زیبایی بینی، خیلی جوان هستم یا دیگر از من گذشته و خیلی پیر شده ام. اگر به سن ایده ال عمل رینوپلاستی نگاهی بیاندازیم، یا ملاحظات دوره ریکاوری را مد نظر قرار دهیم یا در خصوص آناتومی بینی و بلوغ آن اطلاعاتی کسب کنیم، در آنجا می توان ریز بینانه تر روی سن ایده ال برای جراحی بینی بحث کرد. معمولاً بازه سنی بین 18 تا 40 سالگی، سن ایده آل برای عمل زیبایی بینی تعریف می شود. در این بازه سنی، بینی از نظر فیزیکی به بلوغ رسیده و پوست هنوز دارای قوام و ارتجاع خوبی می باشد. این خاصیت ارتجاعی باعث می شود که دوره ریکاوری و بهبود، با موفقیت بیشتری سپری شود.

در خصوص بلوغ بینی نیز باید بگوییم که بینی تا حدوداً 18 سالگی هنوز در فاز رشد است و اقدام به جراحی قبل از این سن، به دلیل تداوم رشد ساختارهای این اندام تا 18 سالگی، نتیجه جراحی بینی را تحت تاثیرات منفی قرار دهد. پس دختر خانم ها و آقا پسرهای نوجوانی که از معایب و ایرادات ظاهری بینی شان ناراضی هستند بهتر است کمی صبر و حوصله به خرج دهند تا بینی فاز رشد خود را سپری کند. هر چند پیشتر بازه سنی را برای جراحی زیبایی بینی بیان کردیم ولی این بدان معنا نیست که افراد بالای چهل سال نمی توانند تحت عمل زیبایی بینی قرار بگیرند. به طور کلی گفته می شود هر داوطلب در هر سنی بعد از بلوغ بینی که از سلامت عمومی خوبی برخوردار بوده و انتظارات منطقی از نتیجه عمل بینی خود داشته باشد می تواند بعنوان یک داوطلب ایده ال تحت این عمل زیبایی بینی قرار گیرد.

مصرف راکوتان بعد از جراحی بینی

به صورت کلی توصیه می شود اگر قصد انجام عمل بینی در تهران یا هر نقطه جغرافیایی دیگر را دارید و داروی راکوتان مصرف می کنید ، مصرف آن را قطع کرده و بعد از 3 ماه الی 1 سال برای انجام رینوپلاستی اقدام نمایید. داروی راکوتان روی بافت های بینی تاثیر گذاشته و موجب خشکی شدید و گاه زخم و سوراخ روی تیغه میانی بینی می شود و سطح چربی پوست را کاهش می دهد. به همین دلیل در صورتی که داروی راکوتان مصرف می کنید ، باید این موضوع را با جراح بینی خود در میان بگذارید.

آیا قرص ضد بارداری روی نتیجه رینوپلاستی تاثیر می گذارد ؟

مصرف این نوع از قرص ها در نتیجه عمل جراحی بینی هیچگونه تاثیری ندارد و در صورت نیاز خانم ها می توانند این دارو را با مشورت پزشک خود مصرف نمایند.

درمان پولیپ بینی با جراحی

در صورتی که پولیپ کوچک باشد با تجویز دارو قابل درمان است اما در مواردی که این عارضه بزرگ بوده و مشکلات بسیاری را برای فرد ایجاد کرده باشد ، تنها راه از بین بردن آن ، عمل جراحی بینی است. در رابطه با پولیپ بینی و علل ایجاد و نحوه درمان می توانید ، مقاله جامعه ای که در این خصوص تهیه شده است را مطالعه بفرمایید.

حالت تهوع بعد از جراحی بینی

بسیاری از بیماران ممکن است بعد از جراحی زیبایی بینی احساس تهوع و استفراغ داشته باشند. معمولا تهوع بعد از عمل بینی به دلیل اثرات جانبی داروی بیهوشی می باشد و ممکن است تا 3 روز بعد از جراحی بینی ادامه داشته باشد. در صورتی که احساس تهوع شدید باشد می توان از آمپول و یا داروهای ضد تهوع برای بیمار استفاده نمود. به مرور با مصرف مایعات و ادرار کردن داروی بیهوشی از بدن خارج شده و حالت تهوع از بین می رود. بنابراین موضوع مسئله مهمی نیست و نباید نگران شوید.

پیرسینگ و عمل بینی

پیرسینگ در واقع نوعی زیور آلات است که به کمک سوزن می توان آن را به بخش بیرونی بینی متصل نمود. اما آیا داشتن پیرسینگ شما را از انجام جراحی بینی محروم می کند ؟ در پاسخ به این پرسش باید گفت اگر پیرسینگ در پوست و یا غضروف بینی باشد ، اختلالی در روند عمل کردن بینی ایجاد نمی کند و هیچ یک از تکنیک های راینوپلاستی تاثیری بر آن ندارد. در صورتی که پیرسینگ ثابت نیست لازم است پیش از جراحی آن را خارج نمایید ؛ در غیر اینصورت وجود هرگونه زیور آلات و حلقه در بینی در روز جراحی بینی با بروز عوارض و خطرات بسیاری همراه است. لازم به ذکر است که محل قرارگیری پیرسینگ به دلیل ایجاد تغییرات در پروسه رینوپلاستی ، ممکن است تغییر پیدا کند.

چه مدت بعد از جراحی بینی می توان پیرسینگ زد ؟

لازم است حداقل 6 ماه از انجام جراحی بینی در تهران گذشته باشد. استفاده از پیرسینگ قبل از بهبودی ، مشکلات بسیاری را ایجاد خواهد کرد. توصیه می شود در رابطه با زمان انجام پیرسینگ پس از عمل بینی حتما با پزشک خود مشورت نمایید.

همه چیز در مورد جای بخیه ها بعد از جراحی بینی

عوامل بسیاری در باقی ماندن جای بخیه بعد از جراحی کردن دماغ و همچنین روند بهبودی و ترمیم زخم ها تاثیر دارد. همچنین انتخاب جراح حاذق بری عمل بینی در تهران از دیگر مواردی است که در این موضوع تاثیر بسزایی دارد ؛ چرا که اگر بهترین دکتر برای جراحی بینی در تهران برش های جراحی را با دقت و ظرافت ایجاد نماید ، ترمیم زخم ها با سرعت بیشتری انجام می شود. از دیگر موارد تاثیر گذار در این امر تکنیک به کار برده شده در عمل جراحی است. موضوع باقی ماندن جای اسکار و زخم های جراحی در بینی های گوشتی که پوست ضخیمی دارند ، بیشتر مطرح است. به همین دلیل به این دسته از افراد توصیه می شود بعد از عمل حتما از کرم های ترمیم کننده مناسب با مشورت پزشک استفاده کنند به این ترتیب آثار بخیه ها به صورت کامل محو خواهد شد. با این وجود اگر مدت زمان زیادی از جراحی بینی شما گذشته اما همچنان جای بخیه ها در کنار پره های بینی و یا زیر بینی نمایان است ، می توانید از لیزرهای پوستی برای برطرف کردن این مشکل کمک بگیرید. در ادامه لیستی از مواردی که ممکن است جای بخیه ها را بعد از عمل بینی تشدید نماید ، بیان شده است :

 1. نور آفتاب
 2. حساسیت های پوستی
 3. مصرف دخانیات
 4. عفونت
 5. سن

نکات کلی تمیز کردن بینی بعد از جراحی بینی

 • در طول چند روز اول بعد از جراحی بینی هیچ چیز حتی انگشت خود را در سوراخ های بینی فرو نکنید.
 • به بینی فشار وارد نکنید.
 • در زمان عطسه یا سرفه دهان را باز کنید.
 • برای تمیز کردن نواحی اطراف بینی از حوله تمیز نرم و مرطوب استفاده کنید.
 • فین نکنید.
 • پس از شستشوی بینی بعد از عمل برای جلوگیری از خشک شدن آن از کرم یا پماد استفاده کنید.

استفاده از پماد آنتی بیوتیک باسیتراسین بعد از جراحی بینی

پماد آنتی بیوتیک باسیتراسین یکی از رایج ترین پمادهای مورد استفاده بعد از عمل بینی می باشد. تمیز کردن بینی با این پماد از بروز عفونت در محل جراحی بینی جلوگیری کرده و داخل بینی را برای چندین ساعت مرطوب نگه می دارد. می توان به مدت سه روز از این پماد برروی بخیه ها و زخم ها استفاده کرده و پس از آن وازلین را مورد استعمال قرار داد. در برخی موارد بمنظور به حداقل رساندن اسکار این پماد با نئومایسین و پلی مایسین ترکیب می شود.

چه پمادهایی بعد از عمل بینی باید استفاده شود ؟ 

پمادهایی که باید در هفته اول استفاده شوند : به گفته جراح با تجربه جراحی بینی در تهران بعد از عمل به مدت 7 روز لازم است از پماد های آنتی بیوتیک به منظور پیشگیری از خشکی و عفونت بینی استفاده نمایید. روش صحیح استفاده از پماد بدین صورت است که مقداری از گوش پاک کن تمیز را به پماد آغشته کرده و به آرامی روی بخیه های خود قرار می دهید. 

پماد هایی که در هفته دوم باید استفاده شوند : برای نرم نگه داشتن جای بخیه ها و همچنین جلوگیری از خشکی داخل دماغ بعد از جراحی بینی می توانید از پماد ویتامین A در این مدت استفاده نمایید. دقت کنید گوش پاک کن را به هیچ عنوان داخل بینی فرو نکنید.

حس بویایی بعد از جراحی بینی چه تغییری می کند ؟

با اعمال تغییرات بر روی بافت های بینی ، طبیعی است که پس از عمل بینی شاهد ورم ان ها باشیم. زمانی که بافت بینی متورم بیشتر می شود ، سایز آن از حالت عادی بزرگتر شده و راه تنفس را تنگ می کند. با تنگ تر شدن مسیر عبور هوا ، ذرات هوا با دشواری بیشتری از آن مسیر عبور می کنند. علاوه بر تورم ، جمع شدن مخاط بعد از جراحی بینی نیز در مسدود شدن این مسیر تاثیر می گذارد. با در نظر گرفتن موارد گفته شده ، واضح است که حس بویایی فرد کاهش پیدا می کند و در نتیجه آن حس چشایی هم تحت تاثیر قرار می گیرد. بروز چنین مسئله ای بخاطر اثرات گفته شده موقتی و زود گذر است. هر چه زمان بگذرد و بهبودی بیشتری حاصل شود ، حس بویایی هم مثل قوی خواهد شد. مگر آن که خطای جراحی رخ داده باشد که با انتخاب یک جراح خوب بینی در تهران ریسک چنین امری بسیار پایین است.

جراحی بینی در تهران بدون بیهوشی انجام می شود ؟

عمل کردن بینی بدون این که فرد تحت بیهوشی عمومی قرار بگیرد ، از جمله مسائلی است که تعدادی از متقاضیان به دنبال آن هستند. در وهله اول این را بگوییم که بیهوشی عمومی برای افرادی که با سلامت مطلوب و انجام اقدامات آماده سازی لازم تحت جراحی قرار می گیرند ، خطرناک نبوده و مشکلی هم برای او پیش نمی آید. در عمل بینی بدون بیهوشی در حقیقت بر ناحیه تحت جراحی بینی ، بی حسی موضعی اعمال می شود که به دنبال آن دیگر فرد متوجه درد نخواهد شد و در عین حال هوشیار می باشد. انتخاب اینکه کدام روند برای بیمار بهتر است ، برعهده جراح بینی است؛ چرا که برای تصمیم گیری در این امر لازم است بررسی ها و معایناتی در راستای تعیین سطح سلامتی و وجود یا عدم وجود مشکلات زمینه ای به انجام رسد که جراح تنها صلاحدید به انجام رساندن چنین مواردی را دارد. پس در این خصوص پا فشاری بی موردی نداشته باشید و اجازه دهید ایشان مناسب ترین انتخاب را برای جراحی بینی شما داشته باشد.

ارتباط حاملگی و جراحی بینی

بانوان عزیز به سبب تغییراتی که در دوران بارداری متحمل می شوند ، امکان دارد نسبت به برخی از موارد حساسیت هایی از خود نشان دهند. از جمله این موارد ظاهر آنان است. به طور طبیعی تمایل خانم ها به داشتن چهره و اندامی زیباست. زمانی که حامله می شوند ، به اقتضای این دوره افزایش وزن پیدا کرده و بخشی از قسمت های بدن و صورت آن ها متورم می شوند.

عدم رضایت از ظاهر بینی در این بازه زمانی ؛ یکی از مواردی است که می توان به آن اشاره کرد. به خاطر ورم کردن صورت ممکن است ظاهر دماغ از دید خانم ها نامتناسب به نظر برسد و در همان لحظه تصمیم به انجام عمل بینی بگیرند. مادران باردار باید بدانند که در این دوره مجاز به انجام عمل جراحی بینی نیستند ؛ چرا که نباید ترکیبات داروی بیهوشی به بدن آن ها وارد شود.

پس از زایمان ، با گذشت 6 ماه که بدن به حالت طبیعی خود باز می گردد ، عموما انجام عمل بینی بلا مانع خواهد بود. مورد بعدی در خصوص حاملگی بعد از جراحی بینی است. این تصور غلط است که باردار شدن باعث برهم خوردن نتیجه عمل می شود. تنها تغییرات هورمونی و فیزیکی ایجاد شده سبب بروز تغییرات موقت می شوند. چنانچه پس از ترمیم و بهبودی کامل از عمل بینی ، برای حاملگی اقدام نمایید ، هیچگونه مشکلی برای شما و فرم جدید بینی تان پیش نخواهد آمد.

چرا بعد از عمل بینی ورم می کند؟

پس از جراحی بینی ، تورم دماغ بسیار مشهود است ؛ اما به چه علت این عارضه نمود پیدا می کند؟ به طور کلی بافت های بدن به هرگونه آسیب و ضربه ای حساس هستند. بافت های بینی نیز به سبب اینکه برای ایجاد تغییرات و اصلاحات لازم دستکاری می شوند ، پس از عمل برای مدتی به صورت متورم باقی می مانند. می توان این گونه گفت که ورم ، واکنش طبیعی بدن ، نسبت به هر گونه ضربه وارد شده است.

با گرفتگی بینی بعد از عمل چه باید کرد؟

استفاده از اسپلینت های داخلی بعد از جراحی بینی باعث می شود که در مدتی که این قطعه در داخل بینی قرار دارد، تنفس از راه این اندام دشوار باشد. بعلاوه، تجمع خون خشک شده نیز این مشکل را تشدید می کند. حالتی که در طول این مدت تجربه می کنیم مثل حالت گرفتگی بینی در زمان سرماخوردگی شدید است. خوشبختانه، با برداشته شدن اسپلینت و دنبال کردن پروسه شستشوی بینی، مجاری بینی باز می شود و می توان یک تنفس مطلوب را تجربه کرد.

فین کردن بعد از جراحی بینی چه پیامدی به دنبال دارد؟

التهاب بافت داخلی بینی باعث می شود احساس کنید راه بینی تان بسته است. به همین دلیل از فین کردن بعنوان راهی برای باز کردن این گرفتگی استفاده می کنید ولی باید بدانید که فین کردن خصوصاً در طول دوره چند روزه بعد از عمل می تواند باعث وارد آمدن فشار به بینی جدید شما که در حال سپری کردن دوره بهبود است شده و باز شدن بخیه ها را به همراه داشته باشد. این اتفاق بعد از جراحی بینی اصلاً خوشایند نیست بنابراین عاقلانه است که تا مدتی از فین کردن اجتناب کنید.

علت شکل گیری نقطه های قرمز رنگ دردناک در داخل بینی چیست؟

قرمز بودن داخل بینی در طول چند هفته اول بعد از جراحی بینی کاملاً طبیعی است. بخیه های جذبی باعث واکنش پوست می شود و گاهی هم با فولیکول های مو در داخل بینی در هم می آمیزند. به این ترتیب عفونت موضعی شبیه به لکه بوجود می آید که با استفاده از پماد آنتی بیوتیک قابل درمان خواهد بود. در زمان ترک مرکز درمان، پزشک به شما توصیه می کند در طول مراقبت های بعد از عمل در منزل، از پماد کلرامفنیکل استفاده کنید.

اسکار بعد از عمل بینی

اگر در جراحی بینی در تهران از روش باز استفاده شده باشد در پایه آلار، برش خارجی ایجاد می شود که جای زخمی را بر جای گذاشته و در طول چند هفته بعد از عمل صورتی رنگ خواهد بود. ژل های سیلیکون متعددی وجود دارد که می تواند برای بهبود اسکار مفید واقع شود. جهت استفاده از هرگونه ژل و پماد از بین برنده اسکار ، حتما با پزشک خود مشورت نمایید.

بعد از جراحی بینی حتما کورتون تزریق می شود ؟

پس از عمل بینی همه افراد ، شاهد متورم شدن بینی خود هستند. البته میزان ورم بینی عمل شده برای هر شخص متغیر است. راه های مختلفی برای کنترل ، کاهش و کمک به بهبودی این امر وجود دارد که بسته به شدت ورم ، یکی از راه حل ها ، کاربردی و موثر واقع می گردد.

یکی از موارد پرتکرار که به گوش میخورد ، تزریق کردن داروی کورتون به بینی است. اما باید بدانید که همه افراد لزوما برای کاهش ورم تحت این تزریق قرار نمی گیرند. تزریق کورتون برای کسانی انتخاب می شود که ورم نمود یافته بسیار شدید بوده و با گذشت زمان زیادی از عمل ، بهبودی مطلوبی در این خصوص دیده نشده است. از این بابت جراح برای کمک به رفع تورم ، تزریق کردن کورتون را پیشنهاد می دهد. معمولا کسانی که بینی با پوست ضخیم دارند و تغییرات زیادی روی بینی شان پیاده سازی شده ، برای تزریق مناسب هستند.

بنابراین افرادی که ورم بینی شان در سطح عادی و طبیعی می باشد ، بخاطر اینکه سریع تر ورم بینی بخوابد ، نباید برای تزریق کردن کورتون اصرار کرده و می بایست اجازه دهند بینی روند بهبودی طبیعی خود را طی کند.

تغذیه بعد از عمل بینی

بعد از عمل از سوی پزشک جراحی بینی در تهران به بیمار توصیه می شود که مایعاتی از قبیل آب کرفس، آب آناناس یا نوشیدنی های غیر اسیدی دیگر بنوشد. این نوشیدنی ها نباید حاوی پالپ باشد. خوردن چای سبز، سوپ و پوره نیز خوب است. خوردن پروتئین باعث سرعت گرفتن فرایند بهبود می شود. در روز جراحی مواد بیهوشی ممکن است باعث بهم ریختن سیستم گوارش شده و حالت تهوع را به دنبال داشته باشد. در این مرحله، می توانید غذاهایی از قبیل سس سیب، ماست، تخم مرغ، پوره سیب زمینی،سوپ مرغ و غیره میل کنید.

در طول هفته اول ریکاوری جراحی بینی غذاهایی میل کنید که جویدن آنها آسان است. آب زیاد بنوشید. آب هندوانه، انگور و توت فرنگی نیز توصیه می شود. از خوردن فست فود، غذاهای پر ادویه و غذاهای شور اجتناب کنید. در طول هفته دوم بهتر است رژیم غذایی تان حاوی برخی ویتامین ها و مواد معدنی خاص باشد. همچنین برای سرعت دادن به ریکاوری، خوردن غذاهای ضد التهاب مثل آووکادو، ماهی چرب، روغن زیتون خالص، قارچ و گوجه فرنگی توصیه می شود.

نکته: از مصرف الکل، کافئین و محصولات نیکوتین به مدت شش هفته خودداری کنید.

واقعیت جراحی بینی با لیزر

مسئله ای که امروزه در میان متقاضیان عمل بینی در تهران به وفور مورد بحث قرار می گیرد ، نقش لیزر در عمل کردن است. از آن جایی که پروسه های کم تهاجم ، طرفداران بسیاری دارند ، داوطلبان جراحی زیبایی بینی نیز تمایل دارند از این تکنیک ها بهره مند شوند. هر چند لیزر یک فناوری پرکاربرد در حوزه پزشکی است و مزیت های فراوانی دارد ؛ اما در حوزه جراحی بینی در تهران تاکنون بلااستفاده بوده است. زیرا هنوز دقت و حساسیت کافی را برای اینکه بتواند در عمل کردن بینی دخالتی داشته باشد ، پیدا نکرده است. بنابراین توصیه می شود فریب شعارهای تبلیغاتی که مدعی هستند با لیزر بدون درد و خونریزی بینی را جراحی می کنند ، را نخورید. نهایت استفاده لیزر در ساختار بینی ، کمک به کاهش ضخامت پوست است.

در کنار لیزر روش های غیرجراحی دیگر مثل تزریق فیلر به بینی وجود دارد که برای جایگزینی رینوپلاستی وارد این حوزه شده اند. هر چند فیلرهای پر کننده می توانند نواقص ظاهری را تا حدی بپوشانند اما در امر درمان ریشه ای مشکلات بینی و ایرادات ساختاری آن ناتوان بوده و البته نتیجه موقتی را دارند. پس اگر به دنبال بهبودی قطعی ایرادات فانکشنال و ظاهری بینی خود هستید ، به دنبال راه جایگزین نباشید و تحت نظر یک جراح خوب ، جراحی بینی در تهران را به انجام برسانید.

سوالات زیباجویان بعد از جراحی بینی

یکی از موارد شایع و مشترک در میان اکثر کسانی که بینی شان را جراحی کرده اند ، پرسش ها پس از عمل است. چرا که وقتی بینی پانسمان شده و متورم خود را مشاهده می کنند ، متوجه می شوند که در زمان ریکاوری با محدودیت هایی روبرو هستند و سوالاتی در این حوزه برایشان پدید می آید. اگر بخواهیم به پرتکرارترین پرسش های مطرح شده بعد از جراحی بینی بپردازیم می توانیم موارد زیر را متذکر شویم :

 1.   درد تا کی ادامه دارد و چگونه باید آن را کنترل کرد ؟
 2. تا چند وقت نباید به محل کار یا تحصیل برویم؟
 3.  ممکن است بعد از چند سال عوارض جراحی بینی نمود پیدا کند ؟
 4.  تا چه زمانی باید مراقبت های بعد از عمل بینی انجام شوند ؟
 5. چقدر طول می کشد ورم بینی بعد از عمل بخوابد؟
 6. نحوه ماساژ بینی بعد از جراحی آموزش داده می شود ؟

پاسخ تمامی سوالات فوق الذکر و دیگر پرسش ها که پس از جراحی بینی مطرح می شوند ، به طور کامل از سوی پزشک در اختیار بیمار قرار می گیرد.

عوارض جراحی بینی

علاوه بر مواردی که در بالا آورده شد هر جراحی زیبایی و درمانی می تواند عارضه هایی را به همراه داشته باشد. با تکیه بر مواردی که در انتخاب جراح بینی گفته شد و با یک انتخاب بسیار درست می توانید احتمال بروز بسیاری از عارضه ها را کاهش دهید. اما در برخی از موارد زیباجویان موارد زیر را پس از عمل بینی تجربه خواهند کرد و این مساله کاملا غیر قابل اجتناب می باشد. بی حس ، خونریزی بینی، ورم شدید، واکنش آلرژیک نسبت به ماده بیهوشی و به وجود آمدن عارضه های تنفسی یا نیاز به جراحی ترمیمی از جمله عوارض جراحی بینی می باشند اما با انتخاب صحیح یک جراح بینی می توانید احتمال بروز این موارد را پس جراحی دماغ به صفر برسانید.

عوارض جراحی بینی بعد از چند سال

اولین نکته ای که باید در زمان تصمیم گیری برای عمل بینی به خاطر بسپارید این است که فروکش کردن ورم بعد از رینوپلاستی یک فرایند زمانبر است. اسکار بعد از عمل بینی نیز به زمان نیاز دارد تا به طور کامل بهبود پیدا کرده و محو شود.

مطلب دیگری که باید در خصوص عارضه های احتمالی جراحی بینی به خاطر داشته باشید این است که فرایند بالا رفتن سن، امری توقف ناپذیر است. بنابراین نمی توان پیش بینی کرد که مثلاً بعد از چند دهه چه تغییراتی در بینی ایجاد می شود و اینکه آیا با فرایند پیری، بینی هم پیر می شود و تغییراتی در آن رخ می دهد یا خیر. اما، آنچه می تواند پاسخ به این سوالات را در بینی بیمارانی که به دست جراحان مختلف جراحی شده اند تحت تاثیر قرار دهد، فاکتورهای زیر می باشد:

 • تکنیک های استفاده شده در طول جراحی بینی  ؛ تکنیکی که در طول جراحی مورد استفاده قرار می گیرد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و در صورتی که یک تکنیک بسیار مناسب با شرایط بینی بیمار باشد می تواند نتیجه به وجود آمده در بینی را برای مدت های طولانی بدون تغییر، حفظ کند.
 •  ژنتیک بیمار
 •  وارد آمدن ضربه به صورت
 •  ضخامت پوست بینی بیمار

فاکتور شماره یک که می تواند تجربه مثبت تان از جراحی بینی را حتی با بالا رفتن سن، همچنان محفوظ نگه دارد، تصمیم گیری در انتخاب جراحی است که با استفاده از تجربه وسیع خود و بهره گیری از تکنیک های جراحی پیشرفته، از قرار گرفتن بینی جراحی شده تحت تاثیر اثرات منفی بالا رفتن سن، جلوگیری کند.

دوم اینکه شما می توانید خطر ناشی از تاثیر برخی المان های پیری که چهره تان را تحت تاثیر قرار می دهد، کاهش دهید. شل شدن پوست و از دست رفتن حالت ارتجاعی و قوام در آن مواردی هستند که با دنبال کردن یک سبک زندگی خوب می توان آن را به حداقل رساند. همچنین اجتناب از سیگار کشیدن و محدود کردن قرار گرفتن پوست در معرض نور خورشید نیز از مواردی هستند که می تواند با بروز علائم پیری مبارزه کند.

نتیجه عمل جراحی بینی

جراحی بینی پروسه ای ایمن می باشد که با انجام دادن آن قادر به رفع مشکلات در ظاهر بینی و اختلالات تنفسی می باشید. البته کسب بهترین نتیجه نیازمند مراقبت های بسیار خوب در زمان ریکاوری می باشد. باید صبور باشید و تا زمانی که تورم بینی تان برطرف شود، در مورد ان قضاوت نکنید. گاهی اوقات برطرف شدن تورم ممکن است چندین ماه به طول بیانجامد. عمل زیبایی بینی می تواند اعتماد به نفس افراد را بهبود بخشد و باعث شود در جمع ها با اعتماد به نفس بالا حضور پیدا کنند. با انتخاب یک جراح خوب و داشتن انتظارات معقول از وی و همچنین با اعتماد کامل داشتن نسبت به او و انجام مشاوره دقیق به نتایجی عالی دست پیدا کنید.

سوالات متداول در مورد جراحی بینی

بینی از غضروف ، استخوان و پوست تشکیل شده است و برای کوچک شدن بینی لازم است تا قسمت هایی از غضروف برداشته شود و استخوان بینی تراش داده شود. بنابراین تمامی این عمل ها تنها با جراحی بینی امکان پذیر است و کوچک کردن بینی با لیزر و یا دستگاه های کوچک کننده تبلیغاتی بیش نیست و صحت علمی ندارد.

بعد از تکمیل شدن رشد استخوانی صورت به شرط کامل بودن سلامت جسمی و روحی می توان جراحی بینی را انجام داد. جراحی بینی در دختران بالای 16 سال و در پسران بالای 17 سال امکان پذیر می باشد.

عمل جراحی بینی تحت بیهوشی انجام می شود و استفاده از این دارو روی جنین تاثیر می گذارد به همین علت اجازه عمل کردن بینی به خانم های باردار داده نمی شود. البته لازم به ذکر است که قبل از 21 روزگی جنین اگر بیهوشی اتفاق بیفتد ، مشکلی ایجاد نخواهد شد زیرا بعد از تشکیل تخمک و بعد از 21 روز اندام های جنین شکل می گیرد.

استفاده از چسب بینی موجب می شود تا پوست به اسکلت بینی چسبیده شود و ورم ایجاد شده پس از عمل بینی را برطرف نماید. فشار چسب در قسمت های بخیه دار باعث جمع شدن الیاف کلاژن و کم شدن تورم می شود. تا 3 ماه اول چسب زدن به بینی بیشترین تاثیر را در کم کردن کردن تورم بعد از جراحی بینی دارد.

از جمله غذاهایی که برای ترمیم غضروف ها مفید است می توان به ویتامین C ، حبوبات ، چای سبز ، تخم مرغ ، برنج قهوه ای ، انار ، پنیر ، ژلاتین ، آب ماهیچه یا قلم اشاره کرد.

جراحی بینی – PDF


مطالب مرتبط

سوال شما توسط دکتر رومیانی پاسخ داده می شود
5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سارینا

سلام . خانم دکتر میشه بعد از جراحی بینی پیرسینگ انجام داد ؟

دنیا

سلام خانم دکتر بعد از عمل تا چه مدت باید چسب بینی استفاده بشه ؟

دکتر مریم رومیانی