رابطه جنسی بعد از جراحی بینی

عمل زیبایی بینی مانند سایر عمل های جراحی از نظر روانشناختی و فیزیکی بسیار حساس و مهم می باشد ؛ زیرا این جراحی نیاز به بیهوشی و گذراندن دوره ریکاوری دارد. به همین دلیل لازم است متقاضیان این جراحی نکات و دستورالعمل های قبل و بعد از عمل را جدی بگیرند تا در پروسه عمل بینی آن ها مشکلی ایجاد نشود و در نهایت نتیجه خوبی حاصل شود. یکی از مواردی که درباره آن سوالات زیادی پرسیده می شود ، رابطه جنسی بعد از جراحی بینی است. شاید بسیاری از افراد این تصور را داشته باشند که جراحی زیبایی بینی ارتباطی با رابطه زناشویی نداشته باشد ، در حالی که تا زمانی که شرایط بدن به حالت نرمال و طبیعی خود بازگردد لازم است از فعالیت جنسی خودداری شود. در ادامه این مقاله از دکتر مریم رومیانی ، بهترین جراح و متخصص گوش ، حلق و بینی تهران ، به شرح کامل و علت این موضوع خواهیم پرداخت

 

رابطه جنسی بعد از جراحی بینی - دکتر مریم رومیانی

 

زمان مناسب برای رابطه جنسی بعد از عمل بینی

بیشتر جراحان بینی توصیه می کنند حداقل به مدت 10 روز بعد از انجام جراحی باید از رابطه جنسی بعد از عمل زیبایی بینی ، خودداری نمایید. بعد از این مدت نیز در صورت داشتن رابطه لازم است مراقبت باشید تا بدن را تحت فشار زیادی قرار ندهید. همچنین باید در انتخاب پوزیشن های خود دقت نمایید تا ضربه وفشاری به بینی و صورت وارد نشود. باید در این دوره ، رابطه جنسی آرامی داشته باشید و در صورتی که احساس کردید داشتن فعالیت جنسی موجب تورم بینی شما شده است ، بهتر است آن را متوقف نمایید و یا شدت آن را کم کنید.

درد بینی را در هنگام رابطه جنسی بعد از جراحی بینی جدی بگیرید !

هرچند که ممکن است بعد از گذشت 10 روز ، جراح بینی خوب در تهران دکتر مریم رومیانی ، فعالیت جنسی را بعد از جراحی بینی تایید کند اما اگر شما در هنگام رابطه جنسی بعد از جراحی بینی ، به دلیل افزایش گردش خون به صورت احساس درد در بینی خود داشتید ، لازم است این درد را به عنوان یک علامت هشداردهنده جدی بگیرید و رابطه را متوقف نمایید و تا زمان بهبودی کامل و ترمیم زخم های خود صبر کنید. زمانی که در طی انجام رابطه جنسی ، بینی دچار درد می شود به معنای عدم آمادگی بدن برای ادامه رابطه است. به همین دلیل باید مدت زمان بیشتری استراحت داشته باشید تا روند بهبودی شما به صورت کامل سپری شود.

احساس درد بینی بعد از جراحی زیبایی بینی در تهران ، اغلب به دلیل افزایش فشار خون می باشد. احساس درد امری طبیعی بوده و از عوارض طبیعی و جانبی بعد از جراحی زیبایی بینی می باشد. اما در صورتی که این درد شدید باشد به دلیل بالا رفتن فشار خون بالاتر از حد طبیعی می باشد. به همین دلیل است که توصیه می شود در دوره نقاهت بعد از عمل زیبایی بینی باید از انجام فعالیت های سنگین ، خم کردن سر ، ورزش کردن ، دویدن و غیره خودداری نمایید ؛ زیرا این حرکات موجب افزایش فشار خون می شود و خطر خونریزی و درد در بینی ، کبودی و تورم را افزایش می دهد.

رابطه جنسی بعد از عمل بینی گوشتی و استخوانی

همانطور که می دانید افرادی که دارای بینی های گوشتی هستند ، تورم و کبودی بیشتری را بعد از جراحی بینی تجربه می کنند همین موضوع موجب طولانی تر شدن دوره ریکاوری آن ها نسبت به افرادی که بینی استخوانی دارند ، می شود. از این رو به افرادی که بینی گوشتی دارند ، توصیه می شود از انجام رابطه جنسی بعد از جراحی بینی به مدت یک ماه خودداری نمایند در غیر اینصورت تورم بینی آن ها افزایش بیشتری پیدا می کند و این موضوع می تواند مشکلاتی را ایجاد نماید. اما افرادی که بینی استخوانی دارند ، بعد از گذشت 10 روز اگر احساس بهبودی نسبی داشتند ، می توانند رابطه جنسی داشته باشند تنها باید از شدت فعالیت خود بکاهند. همچنین ذکر این نکته لازم است که تورم صورت و بینی و تاثیرات منفی آن در نوک بینی به دلیل فعال شدن سیستم پاراسمپاتیک در حین رابطه جنسی می باشد و هرچه زمان رابطه طولانی تر و شدیدتر باشد ، این عارضه شدت بیشتری پیدا می کند.

 

رابطه جنسی بعد از جراحی بینی - دکتر مریم رومیانی

بوسیدن بعد از جراحی بینی

بعد از عمل بینی لب ها نیز دچار تورم زیادی می شوند. همانطور که می دانید در مراقبت های بعد از جراحی بینی توصیه می شود از صحبت کردن و خندیدن باید خودداری شود ؛ زیرا هر نوع تغییر در حرکات صورت موجب تکان خوردن بینی نیز می شود. بنابراین لازم است تا زمان بهبودی بینی حداقل تا 2 هفته از بوسیدن و غنچه کردن لب ها خودداری نمایید ؛ زیرا ممکن است این حرکات کوچک موجب ایجاد فشار به استخوان های ظریف بینی که در حال ترمیم و بهبودی هستند ، شود ؛ بنابراین برای اینکه مشکلی در نتیجه عمل بینی در تهران ، ایجاد نشود ، لازم است مراقبت ها و توصیه ها را جدی گرفته و رعایت کنید.
لازم به ذکر است که بوسیدن در مقایسه با رابطه جنسی بعد از جراحی بینی ، فشار کمتری به بینی وارد می کند و میزان خطر آن کمتر است. چرا که رابطه جنسی ، فشار خون را تا حد زیادی بالا می برد و این موضوع سبب تورم ، کبودی و خونریزی از ناحیه بینی می شود. افزایش فشار خون برای افرادی که به تازگی عمل زیبایی بینی انجام داده اند ، یک تهدید جدی برای بینی تازه جراحی شده می باشد. بوسیدن نیز تا میزانی فشار خون را بالا می برد و ممکن است موجب وارد شدن ضربه تصادفی به صورت و بینی شود به همین دلیل در هنگام بوسیدن باید خیلی مراقب باشید تا بینی شما دچار صدمه و آسیبی نشود.

نکات و توصیه های کلیدی در رابطه زناشویی بعد از عمل بینی

  • از قرار گرفتن در موقعیت های دمر و یا موقعیت هایی که سبب خم شدن سر می شود ، باید خودداری نمایید.
  • شرایط برقراری رابطه زناشویی را به نحوی تنظیم کنید تا منجر به افزایش فشار خون نشود.
  • از وارد شدن ضربه در حین رابطه جنسی به بینی و صورت خودداری نمایید.
  • خوب است بدانید هرچه رابطه طولانی باشد موجب افزایش ضربان قلب و فشار خون شده و ریسک بروز عوارض احتمالی را بالا می برد یه همین دلیل توصیه می شود تا زمان بهبودی کامل ، رابطه جنسی را در مدت زمان کوتاه تری انجام دهید.
  • برای افزایش زمان بهبودی توصیه می شود از ویتامین ها و میوه و سبزیجاتی که دارای مقدار زیادی ویتامین هستند ، استفاده نمایید.

آیا رابطه جنسی بعد از عمل بینی ، در نتیجه جراحی تاثیر دارد ؟

از آنجایی که داشتن رابطه جنسی موجب افزایش ترشح آدرنالین در بدن می شود اگر پیش از زمان تعیین شده که بهبودی و ترمیم زخم های بینی کامل نشده اقدام به رابطه جنسی بعد از جراحی بینی ، نمایید خونریزی ، تورم و کبودی افزایش پیدا می کند. همچنین ممکن است در طی برقراری رابطه به بینی تازه جراحی شده که که هنوز به خوبی فرم نگرفته است ضربه وارد شود و این مسئله نتیجه جراحی را تحت تاثیر قرار بدهد.

 

رابطه جنسی بعد از جراحی بینی - دکتر رومیانی

 

اقدامات موثر در تسریع روند بهبود و آمادگی برای انجام رابطه جنسی

می توان از اقدامات زیر برای تسریع روند بهبودی خود بعد از عمل رینوپلاستی بینی کمک بگیرید :

  • لازم است از مصرف داروهایی که سبب رقیق شدن خون می شود خودداری نمایید.
  • از کمپرس یخ برای کاهش کبودی ها و تورم در ناحیه صورت و پیشانی و اطراف چشم استفاده نمایید.
  • می توانید برای کمک به کاهش التهاب و ورم بینی با مشورت بهترین جراح بینی تهران دکتر رومیانی ، قرص آناهیل یا قرص آناناس مصرف نمایید. همچنین مصرف میوه آناناس و کرفس در کاهش کبودی و ورم بینی بعد از جراحی بسیار موثر می باشد.
  • از مصرف سیگار ، الکل ، قلیان خودداری نمایید ؛ چرا که روند بهبودی و ترمیم زخم ها را بعد از عمل بینی تا حد زیادی کاهش می دهد.

 

2 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با دکتر