جراحی بینی طبیعی

در عصر حاضر افراد تمایل بیشتری برای داشتن فرم بینی طبیعی دارند ، پس در نتیجه کاندید جراحی بینی طبیعی می شوند. جالب است بدانید که با گذشت زمان و پیدایش مدل های جدید دماغ ، از محبوبیت عمل بینی طبیعی کاسته نشده است ؛ همچنین افرادی که برای بهبود از عوارض بینی فانتزی و عروسکی قصد انجام جراحی ترمیمی داشته باشند نیز عمدتا رینوپلاستی طبیعی را انتخاب می کنند. با توجه به گفته های بیان شده می دانید که انجام پروسه ذکر شده باید توسط دکتر مریم رومیانی ، بهترین جراح بینی تهران ، صورت گیرد که کمترین عارضه احتمالی و همچنین دوره نقاهت راحت تری را پشت سر گذاشت. شایان ذکر است که عمدتا آقایان از کاندیدای اصلی انتخاب این روش جراحی بینی به حساب می آیند. زیرا جذابیت چهره مردانه به فرم بینی طبیعی بیشتر همخوانی دارد و البته درصد بسیاری از خانم ها نیز متقاضی این نوع از راینوپلاستی هستند و کاملا درصد انتخاب ها به سلیقه افراد برمی گردد و قانون خاصی ندارد. اکثر افراد تمایلی ندارند که باقی آدم ها متوجه انجام عمل بینی آن ها شوند و میل دارند که ظاهری زیبا و طبیعی به صورت خود ببخشند در نتیجه به سراغ عمل زیبایی بینی طبیعی می روند.

جراحی بینی طبیعی - دکتر رومیانی

آناتومی و دسته بندی انواع بینی :

قبل از آن که به توضیحات روش عمل و معایب و مزایا این پروسه بپردازیم بهتر است که با انواع بینی آشنا شویم. دماغ از اجزاء مختلفی همچون : ستون ، ریشه ، پره های بین و غضروف ها تشکیل شده است. بینی ها بر اساس نوع پوست و درصد ضخامت و میزان چربی و همچنین استحکام غضروف استخوان به دو نوع متفاوت دسته بندی می شوند. این دو نوع به گونه زیر است : بینی استخوانی و گوشتی.

جراحی بینی طبیعی زنانه

در خواست تعداد بسیاری از بانوان بر این امر است که صورتشان بعد از عمل فرمی طبیعی و نچرال بگیرد. به عبارتی دیگر یعنی فرم بینی بعد از پروسه عمل با دیگر اعضای صورتشان همخوانی و هارمونی داشته باشد ، در نتیجه بهترین دکتر عمل بینی طبیعی تهران ، با در نظر گرفتن تمامی این موارد که ذکر شد با دانش و تجربه بالایی که دارد به فرد کمک می کند که بعد از انجام پروسه عمل بینی طبیعی در تهران ، خرسند شده و رضایت مطلوب را داشته باشد. شایان ذکر است که تناسب در صورت به شخص حس طبیعی بودن چهره را القا می کند.

جراحی بینی طبیعی مردانه

در چهره آقایان با فرمی مردانه بهترین شکل بینی ، مدل بینی طبیعی است که با ترکیب صورت یک مرد هماهنگی بالایی دارد. اینکه بینی کشیده یا گرد باشد ، صورت فرد از نیم رخ و سه رخ چطور دیده می شود ، اینکه وقتی یک مرد لبخند می زند لب ها و گونه ها چه فرمی می گیرند همه و همه از تمامی فاکتور هایی به حساب می آید که بهترین پزشک جراحی بینی طبیعی در تهران با تجربه و تخصص خود آن ها را مورد بررسی قرار می دهد. اما به هر حال به علت اینکه بینی مردان به ظرافت و باریکی بینی خانم ها نیست معیار زیبایی برای آن ها عمدتا عروسکی و فانتزی بودن بینی نبوده است. عموما برای آقایان میزان سنجش جذابیت و زیبایی برای بینی مردان آن است که در کنار ریش و سبیل و زاویه فک ترکیب خوبی باشد.

اقداماتی که قبل از جراحی بینی طبیعی باید انجام بشوند:

فرقی نمی کند تحت چه مدل از عمل بینی قرار گفته اید ؛ در هر صورت پیش از انجام فرایند لازم است مواردی مورد برسیقرار بگیرند به این جهت که در حین عمل و دوره ریکاوری مشکل خاصی پیش نیاید. از جمله اقدامات آماده سازی می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 1. ارزیابی پرونده پزشکی که شامل بیماری هایی است که فرد در گذشته مبتلا بوده یا اکنون درگیر آن است ، جراحی ها و درمان های که انجام داده و حساسیت های دارویی
 2. آنالیز آناتومی صورت و مشخص کردن ایرادات بینی به منظور طراحی یکی بینی طبیعی و در تناسب با صورت
 3. مشخص نمود خواسته های بیمار از جراحی بینی طبیعی
 4. انجام مجموعه ای از تست های آزمایشگاهی

مراقبت های قبل از عمل بینی طبیعی :

 • یک ماه قبل از روز راینوپلاستی طبیعی استعمال دخانیات را قطع کنید.
 • نوشیدن الکل را به مدت سی روز کنار بگذارید.
 • مصرف داروهای انعقاد خون همانند اسپرین را قطع کنید.
 • برای انجام پروسه زیبایی بینی در روز عمل حتما یک نفر را جهت مراقبت با خود به همراه داشته باشید.
 • به یاد داشته باشید حتما تاریخچه بیماری های زمینه ای که دارید را به بهترین دکتر جراحی بینی طبیعی در تهران ، اطلاع دهید.
 • در روز عمل بینی طبیعی از آوردن وسایل قیمتی و با ارزش خودداری کنید که بیمارستان و مسئولین هیچگونه مسئولیتی در برابر وسایل بیماران برعهده نخواهند داشت.
 • لباس دکمه ای و گشاد بر تن داشته باشید
 • حداقل به مدت هشت ساعت قبل از روند ناشتا باشید.
 • شب قبل حتما استحمام کنید.
 • در روز عمل حتما با پوستی تمیز به اتاق عمل وارد شوید.

نتیجه عمل بینی نچرال در تهران

تاثیر سن در نتیجه جراحی بینی طبیعی

یکی از فاکتورهای تعیین کننده در خصوص این که فرد کاندیدای مناسبی هست یا خیر ، سن می باشد. کسانی که به دنبال عمل بینی سبک طبیعی هستند باید بدانند از چه سنی مجاز به انجام عمل می باشند.

رشد بینی ، بعد از تولد تا رسیدن به سن بلوغ ادامه پیدا می کند و پس از پایان یافتن این دوره ، متوقف می شود. برای جراحی بینی طبیعی باید منتظر بمانید تا بینی تان به نهایت رشد خود برسد. اگر دختر هستید ، انتظار می رود تا سن 16 سالگی این فرایند به پایان برسد و شما بتوانید برای عمل طبیعی بینی اقدام کنید. اما اگر پسر هستید ، حداقل یکسال بیشتر باید منتظر بمانید ؛ یعنی تا پایان 17 سالگی.

توجه داشته باشید در صورتی که محدوده سنی گفته شده برای عمل بینی طبیعی را جدی نگیرید ، احتمال اینکه به نتیجه دلخواه نرسید ، بالا می رود. زیرا اگر رشد بینی تکمیل نشده باشد ، پس از عمل هم ، همچنان به رشد خود ادامه داده و بدین ترتیب نتیجه بدست آمده تغییر می کند.

جراحی بینی طبیعی به چه صورت است ؟

بدون در نظر داشتن نوع بینی باید بدانید که رینوپلاستی ساختار داخلی و خارجی بینی را تغییر می دهد. عموما جراحی بینی طبیعی هم کاربرد درمانی و همچنین کاربرد زیبایی دارد. بهبود نواقص را کاربرد درمانی گویند و آن دسته از افراد که بدون عارضه ای در بینی دست به انجام روند مذکور می زنند جزء کاربرد زیبایی به حساب می آید. در کل عمل زیبایی دماغ سه نوع متفاوت دارد. این دسته بندی با توجه به فرم نهایی بعد از روش ذکر شده به سه دسته تقسیم خواهد شد شامل : بینی طبیعی ، فانتزی و نیمه فانتزی خواهد بود. روش انجام پروسه زیبایی بینی به دو نوع صورت می گیرد که در زیر به آنها اشاره خواهد شد:

رینوپلاستی طبیعی به روش باز :

در این روش از عمل بینی طبیعی ، برش هایی در داخل و خارج بینی ایجاد می شود و پوست بینی به صورت کامل بلند می شود و این کار به جراح دید بیشتری می دهد که تمام بخش های داخلی بینی را مشاهده کند و تسلط کاملتری به بهترین دکتر بینی می دهد.

رینوپلاستی طبیعی به روش بسته :

این پروسه همان طور که از نامش پیداست به صورت بسته صورت می گیرد و این به آن معناست که بهترین دکتر جراحی بینی طبیعی در تهران هیچگونه برشی را داخل و بیرون بینی ایجاد نمی کند و تمامی برش ها در داخل بینی انجام می شود.

فواید عمل بینی طبیعی :

عمل زیبایی بینی طبیعی مزایای بسیاری را درپی دارد که می توان به تعدادی از آنها اشاره کرد :

 • شکل دهی بینی به صورت طبیعی و ایرادی در ظاهر بینی جدید
 • بهبود شکستگی و قوز روی بینی
 • بهتر کردن راه تنفسی
 • بیشتر شدن اعتماد به نفس در افراد
 • دوره نقاهت کوتاه تر
 • مدت زمان کمتری برای جراحی بینی طبیعی مورد نیاز است.

خصوصیات بینی طبیعی و نچرال

آن چیزی که بینی طبیعی عمل شده را از دیگر بینی ها متمایز می دارد فرم و ساختار خارجی آن است.به این شرح که ابتدا بهترین متخصص تحت عمل زیبایی نواقص داخلی نظیر : پولیپ و یا انحراف را برطرف کرده و سپس برای ایجاد فرمی طبیعی به بینی اقداماتی را انجام می دهد. از اصلی ترین اقدامات برای ایجاد فرم بینی طبیعی می توان به فاصله نوک بینی با لب اشاره کرد. هرگاه بهترین دکتر این فاصله را بین 90 الی 95 درجه قرار داد در واقع بینی شخص فرم و شکل طبیعی پیدا خواهد کرد.

 

جراحی بینی طبیعی - دکتر رومیانی

 

چه افرادی جزو کاندیدای مناسب عمل بینی طبیعی به حساب می آیند ؟

رینوپلاستی بینی همانند دیگر جراحی ها نیاز به یک سری شرایط جسمی و روحی دارد تا که فرد را جزو کاندیدای مناسب عمل بینی طبیعی قرار دهد. در ارتباط موضوع جراحی بینی طبیعی در تهران باید به عرض رساند که برخی افراد به نسبت شرایط جسمی که دارند واجد شرایط بهتری برای انجام این عمل زیبایی بینی به حساب می آیند. در متن زیر به تعدادی از شرایط مناسب اشاره شده است :

 • افرادی که سیگار و قلیان استعمال نمی کنند و از نوشیدن الکل نیز پرهیز دارند.
 • اشخاصی که رشد صفحات بینی آنان به اتمام رسیده است.
 • کسانی که تمایل ندارند کسی متوجه عمل بینی آن ها شود.

مراقبت های بعد از جراحی بینی طبیعی :

 • برای کاهش تورم و کبودی می توانید از کمپرس یخ استفاده کنید اما دقت داشته باشید که نباید مستقیم کمپرس را روی بینی خود قرار دهید حتما آن را در حوله ای پیچیده و بعد استفاده کنید.
 • به مدت 7 الی 14 روز کبودی ها و تورم های به وجود آمده برطرف خواهند.
 • سی روز پس از روند عمل بینی طبیعی نیکوتین مصرف نکنید ؛ زیرا نیکوتین موجود در قلیان و سیگار موجب کند شدن روند بهبود می گردد و این روند را به تاخیر می اندازد.
 • مصرف الکل را یک ماه بعد از عمل می توانید شروع کنید.
 • توجه داشته باشید که تا مدت ها از لباس های آزاد و با یقه هایی گشاد استفاده کنید که به بینی ضربه ای وارد نشود
 • در مواقع استراحت و خوابیدن با استفاده از چندین بالش به حالت دراز کش بخوابید به طوری که حالت سر از بدن بالاتر قرار بگیرد توجه به این امر بسیار حائز اهمیت است.
 • در مواقع مسواک زدن حتما از مسواک با سری نرم استفاده کنید که کمترین فشار به دهان و فک بالا وارد شود.

جراحی بینی طبیعی چه عوارضی دارد ؟

همانند دیگر پروسه های زیبایی و درمانی احتمال دارد یکسری عوارض جانبی را به دنبال داشته باشند. شایان ذکر است که احتمال این عوارض فقط در تعداد محدودی از افراد رخ می دهد و این روند اگر توسط بهترین متخصص با تجربه مورد اجرا قرار گیرد درصد احتمال این عوارض به کمترین حالت ممکن می رسد. در زیر به برخی از عوارض احتمالی اشاره می شود که دانستن آنها خالی از لطف نیست :

 • باقی ماندن انحراف بینی
 • احساس چسبندگی داخل ببنی
 • خونریزی
 • ایجاد حفره در تیغه بینی
 • عفونت

و از این قبیل موارد که همگی آنها تنها به علت بی تجربگی و بی دقتی جراح صورت می گیرد در نتیجه در انتخاب بهترین دکتر برای انجام رینوپلاستی نچرال را داشته باشید.

هزینه جراحی بینی طبیعی در تهران

عمل بینی طبیعی در تهران از عمده رینوپلاستی هایی است که برای بهبود و زیبایی مورد انتخاب اکثر افراد قرار می گیرد. همانطور که قبلا مطالعه کردید می دانید آن دسته از افرادی که برای عمل های ترمیمی نیز اقدام به عمل ثانویه می کنند ، جراحی بینی طبیعی را مد نظر دارند در نتیجه برای احتساب تمامی هزینه ها باید یکسری موارد تاثیر گذار را بررسی کرد که بتوان به قیمتی نهایی رسید در نتیجه داریم :

 • هزینه آزمایشات و چکاپ
 • دستمزد جراح بینی در تهران
 • هزینه داروهای تجویز شده و پانسمان ها
 • کلینیک از لحاظ جغرافیایی
 • تیم جراحی
 • هزینه بیمارستان
 • مدل بینی و نواقص بهبود یافته
 • تیم بیهوشی
 • پانسمان و چسب های بینی

و تمامی مواردی که در طی پروسه صورت میگیرد را در نظر داشته باشید.

تفاوت عمل بینی فانتزی با عمل بینی طبیعی چیست ؟

مهم ترین تفاوت عمل زیبایی طبیعی با فانتزی در فاصله بین لب ها و بینی است. در بینی فانتزی این فاصله بیشتر بوده و در نتیجه بینی سربالاتر می باشد. در حالیکه بینی به فرم طبیعی قوس زیادی ندارد. همچنین در بینی های طبیعی ، سوراخ های بینی قابل مشاهده نبوده و بینی خیلی کوچک نمی شود.

✨فیلم جراحی بینی طبیعی در تهران ، دکتر مریم رومیانی

 

جراحی بینی طبیعی استخوانی

در سال های اخیر تمایل برای انجام عمل بینی طبیعی در بین خانم ها و آقایان افزایش زیادی پیدا کرده است. همین عامل موجب شده است افراد با بینی استخوانی نیز خواستار یک بینی به فرم کاملا طبیعی باشند. به صورت کلی از جمله مشکلات بینی های استخوانی می توان به برآمدگی روی پل بینی ، بلند بودن ارتفاع بینی و یا بزرگ بودن سوراخ های بینی اشاره کرد. در اینصورت می توان ارتفاع مناسبی به بینی بخشید و با ایجاد یک قوس کاملا ملایم که متناسب با ساختار صورت فرد باشد ، بینی را به فرم طبیعی عمل نمود ؛ بنابراین در این پروسه از کوچک کردن بیش از حد بینی و سوراخ های آن و ایجاد قوس شدید خودداری می شود.

عمل بینی طبیعی گوشتی

در مقالات گذشته بینی های گوشتی را به صورت کامل مورد بحث و بررسی قرار دادیم و به این نتیجه رسیدیم که بر اساس ویژگی های این نوع بینی ها ، بهترین فرم برای بینی های گوشتی ، عمل بینی به فرم طبیعی است. در عمل بینی گوشتی به فرم طبیعی ، نوک بینی به کمک غضروف تقویت می شود و بدین ترتیب از بازگشت بینی به فرم اولیه و یا افتادگی نوک بینی بعد از مدتی جلوگیری خواهد شد. زمانی که بینی عمل می شود ، پوست ضخیم بینی گوشتی مانع از ایجاد ظرافت در بینی شده و همین عامل موجب می شود تا افراد با بینی گوشتی و پوست ضخیم ، بهترین نتیجه را از فرم طبیعی دریافت کنند.

جراحی بینی طبیعی دخترانه

در سال های گذشته بیشتر متقاضیان عمل های بینی را دختران جوان تشکیل می دانند که بیشتر آن ها تمایل داشتند بینی آن ها به فرم های فانتزی جراحی شود. اما همانطور که می دانید معیارهای زیبایی هر ساله دچار تغییرات زیادی می شود. امروزه بسیاری از رسانه ها و شبکه های اجتماعی مهم ترین ملاک زیبایی را طبیعی بودن و سادگی بیان می کند. همین موضوع سبب شده است تا دختران جوانی که قصد انجام عمل زیبایی بینی را دارند ، خواستار یک بینی به فرم کاملا طبیعی باشند. به صورت کلی نتیجه عمل بینی طبیعی دخترانه با نتایج خوبی همراه است ؛ چرا که به دلیل ایجاد تغییرات محدود تر ریسک ایجاد برخی عوارض کاهش پیدا می کند. همچنین این احتمال در گذشته وجود داشت که افرادی که در سنین جوانی بینی خود را به فرم فانتزی عمل می کنند ، با افزایش سن از بینی بسیار کوچک و عروسکی خود پشیمان شده و گمان می کنند این نوع بینی مناسب فرم صورت آن ها نیست و تصمیم می گیرند عمل ترمیمی بینی انجام دهند.

فیلم اتاق عمل جراحی بینی طبیعی در تهران

 

ویژگی های نژادی در جراحی بینی طبیعی باید در نظر گرفته شوند !

یکی از عواملی که موجب می شود بینی فرم و ظاهری کاملا طبیعی داشته باشد ، در نظر گرفتن ویژگی های نژادی هر فرد در کنار ساختار و آناتومی صورت مراجعه کننده در پروسه عمل زیبایی بینی است ؛ بنابراین لازم است به مشخصات صورت هر فرد که به شرح زیر است ، توجه ویژه ای شود :

 • برجستگی چانه
 • طول و عرض صورت
 • سایز چشم ها و گونه
 • زاویه صورت
 • خطوط طبیعی صورت

 

جراحی بینی طبیعی - دکتر رومیانی

 

تا چه مدت بعد از جراحی بینی طبیعی باید چسب بزنیم؟

یکی از نکات با اهمیت در خصوص نتیجه گیری از عمل بینی به صورت طبیعی ، استفاده از چسب بینی است. نباید اینگونه برداشت شود که به خاطر نرمال بودن میزان تغییرات ، نیازی به انجام عمل مذکور نیست. در مورد اینکه تا چه مدت لازم است از چسب استفاده کنید ، بهترین جراح بینی طبیعی در تهران پس از بررسی روند بهبودی تان زمان را اعلام می کند. لازم به ذکر است که گوشتی یا استخوانی بودن ساختار بینی فرد در این امر نیز تاثیر گذارد. اگر جراحی طبیعی بینی گوشتی انجام شده باشد ، با توجه به اینکه این نوع از بینی ها به میزان بیشتری متورم می شوند ، فرد باید بازه طولانی تری از چسب استفاده کند. اگر بخواهیم یک زمان میانگین را در نظر بگیریم ، دست کم تا یک ماه بعد از جراحی بینی طبیعی چسب باید به طور مستمر بر روی بینی قرار بگیرد. بعد از یک ماه که ورم و کبودی ها تا حد زیادی رفع شده اند ، جراح مجدداً معاینه ای انجام داده و دوره بعدی چسب زدن بینی را نیز معین می کند.

نقش لیزر در جراحی بینی طبیعی

اخیراً بهره گیری از تکنولوژی لیزر در زمینه مختلف پزشکی را بسیار شنیده ایم. این فناوری توانسته نقش مهمی را در برخی از حوزه های پزشکی ایفا کند ؛ اما آیا در عمل بینی هم می تواند نقش آفرینی کند؟ طبق پژوهش های انجام شده ، تا به امروز لیزر در هیچ یک از انواع رینوپلاستی ، از جمله مدل طبیعی ، کاربردی ندارد. با توجه به حساسیت بافت های تشکیل دهنده ساختار دماغ ، لازم است تغییرات با احتیاط و دقت بالا پیاده سازی شوند که چنین عملی از سوی لیزر برای عمل کردن بینی فعلا میسر نمی باشد. بنابراین اگر شنیدید که بدون عمل شما را به یک بینی طبیعی میرسانند ، باور نکنید ؛ زیرا لیزر نهایتا بتواند بر روی ضخامت پوست دماغ تاثیر گذار باشد.

چگونه تورم بعد از عمل بینی طبیعی را کاهش دهیم؟

قبل از اینکه نکات مربوط به کاهش تورم بعد از عمل بینی طبیعی را ذکر کنیم بهتر است توضیح مختصری درباره درک علت متورم شدن بینی بعد از عمل ارائه دهیم. به طور کلی دو نوع تورم بعد از عمل بینی طبیعی اتفاق می افتد. تورم اول مربوط به ترومای ناشی از یک تجربه جراحی است. این تورم بلافاصله بعد از عمل بوجود می آید و نشانه التهاب ناشی از فرایند است. این تورم اغلب با اندکی کبودی همراه است. تورم دوم به دلیل احتباس مایع در زیر پوست بینی رخ می دهد. فروکش کردن این نوع تورم اغلب به چند ماه زمان نیاز دارد.
برای کمک به کاهش تورم بعد از عمل بینی طبیعی، نکات زیر را دنبال کنید:

 • کلیه دستورالعمل های بعد از جراحی بینی طبیعی را دنبال کنید.
 • از مصرف برخی داروها از قبیل ایبوپروفن، آسپرین و برخی مکمل های غذایی رقیق کننده خون خودداری کنید.
 • سیگار نکشید. سیگار کشیدن فرایند بهبود را کند کرده و باعث ورود سموم به سیستم بدن شما می شود. بعلاوه، نیکوتین عروق را تنگ می کند و به این ترتیب روند بهبود به خوبی پیش نخواهد رفت.
 • از کمپرس یخ استفاده کنید. بدن شما با جلوگیری از جریان یافتن خون اضافی به ناحیه خنک شده واکنش نشان می دهد. استفاده از کمپرس یخ خصوصاً در طول 48 ساعت اول بعد از جراحی بینی طبیعی در فواصل زمانی 20 دقیقه ای، روش خوبی برای کمک به کاهش تورم می باشد.
 • سر خود را بالا نگه دارید. نیروی جاذبه بر روی جریان خون اثر می گذارد. بعد از فرایند، پزشک به شما توصیه می کند که از خم کردن سر اجتناب کرده و در زمان استراحت، با استفاده از چند بالش، سر را در موقعیت بالاتر نسبت به بدن قرار دهید.
 • زیاد آب بنوشید.
 • نگرش مثبت نسبت به نتیجه عمل طبیعی بینی داشته باشید.

بهترین دکتر عمل بینی طبیعی

برای آندسته از افرادی که تلاش می کنند تا یک جراح بینی طبیعی خوب را انتخاب کنند تا انتظاراتشان را برآورده کند توجه به فاکتورهای زیر در پروسه انتخاب جراح بینی خوب برای اجرای فرایند رینوپلاستی بینی نچرال مفید است.

 • جراح بینی را انتخاب کنید که دارای بورد تخصصی راینوپلاستی باشد.
 • عکس های قبل و بعد از عمل بیماران قبلی جراح بالقوه را که بینی آنها با مدل طبیعی عمل شده است مشاهده کنید. این عکس ها سطح توانایی جراح در انجام فرایند مذکور را نشان می دهد.
 • گفتگویی شفاف با جراح داشته باشید. بهترین جراحان بینی طبیعی قبل از عمل در طول جلسه مشاوره با بیماران خود به طور شفاف درباره دغدغه ها و انتظارات از نچرال راینوپلاستی صحبت کرده و اهداف درمان را بررسی می کنند. او به سوالات بیمار با دقت پاسخ می دهد و با انجام ارزیابی های کامل بهترین گزینه را برای تحقق بهترین نتیجه انتخاب می نماید.
 • پزشکی را انتخاب کنید که هر بیمار را در یک سطح شخصی درمان کند. این جراح برای هر بیمار خود وقت و انرژی می گذارد و از منابع لازم برای سفارشی کردن روند درمان استفاده می کند.

 

 

گرفتگی بینی بعد از جراحی بینی طبیعی

گرفتگی بینی می تواند به صورت آنی و مزمن بعد از پروسه رخ دهد. بخش عمده گرفتگی آنی دماغ بعد از جراحی بینی طبیعی به دلیل تورم نرمال بعد از عمل است. بخش عمده این ورم داخلی بوده و بخشی از آن در خارج از بینی نمایان می شود. این ورم در طول دو هفته فروکش می کند.

نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی طبیعی

خوابیدن به پشت در حالیکه سر در موقعیت بالاتر نسبت به بدن بوده و بدن در پوزیشن لم داده قرار دارد بهترین حالت خوابیدن بعد از عمل است. خوابیدن تحت زاویه 35 تا 45 درجه ایده آل ترین حالت است. در طول دوره بهبود باید از خوابیدن به پهلو بپرهیزید چراکه خطر غلت خوردن و افتادن به روی زمین به صورت وجود دارد. بهتر است چند بالش در اطراف بدن خود قرار بدهید تا در صورت غلت خوردن صورت شما به زمین برخورد نکند.

اگر با همسر خود روی یک تخت می خوابید یا عادت دارید که در زمان خواب حیوان خانگی تان را کنارتان بگیرید در طول دوره بهبود بهتر است محل خواب خود را جدا کرده و تنها بخوابید چراکه ضربه های اتفاقی وارد شده از سوی حرکات همسر یا حیوان خانگی شما ممکن است آسیب های جدی به بینی تان وارد کند.

تغییر ترندها در مدل بینی طبیعی مدرن

امروزه این فرصت برای بسیاری از افراد فراهم شده است تا با بهره مند شدن از ترندهای پیشرفته در جراحی بینی طبیعی مدرن، کیفیت های یونیک و طبیعی زیبایی هایشان را صاحب شوند. تیم های پزشکی ماهر با ارائه خدمات جراحی پلاستیک منحصر بفرد، با تسلط بر حوزه های وسیعی از کشف ایده آل ترین تغییرات متناسب با نیازهای هر بیمار، عمل های زیبایی را در صورت بیماران اجرا می کنند که قادر است با کمترین سطح تهاجم، بیشترین سطح زیبایی را خلق کند. جلسه مشاوره با بهترین متخصصان حوزه جراحی زیبایی بینی طبیعی به روش مدرن، فرصتی برای قدم گذاشتن در مسیر به دست آوردن یک بینی طبیعی زیباست.

جراحی نوک بینی طبیعی

عمل بینی نچرال با هدف خلق نوک بینی طبیعی، تکنیک های ویژه ای را دنبال می کند که فاکتور اصلی در آن، خلق یک نوک بینی دارای کانتور زیبا و در عین حال طبیعی است. در این بخش از فرایند جراحی نچرال بینی، تکنیک های منتخب، غضروف نوک بینی را مورد هدف قرار می دهند.

یکی از تکنیک ها، ایمپلنت غضروف است که در طول آن جراح ساختار نوک بینی را با اضافه کردن غضروف تقویت می کند تا زوایه سازی مورد نظر را در آن ایجاد کند.
تکنیک جابجا کردن یا ریپوزیشن غضروف نیز یکی از تکنیک هایی است که در افراد دارای بینی های کوچک و رو به بالا و افرادی که قبلاً با روش های سنتی تحت عمل بینی قرار گرفته اند مناسب است. در این تکنیک، برای ایجاد بهترین تراش و مطلوب ترین شکل، غضروف سپتال در موقعیت مناسب قرار داده می شود .

آیا بعد از جراحی بینی طبیعی ، صدا تغییر می کند؟

برخی افراد معتقدند که تغییرات در حفره بینی در طول جراحی رینوپلاستی طبیعی می تواند بر روی صدا اثر بگذارد. حتی برخی به دلیل وجود دغدغه در این خصوص، از قرار گرفتن تحت این روند زیبایی برای رفع ایرادات بینی خود امتناع می کنند. آنچه بر اساس مستندات علمی به اثبات رسیده است این است که عمل بینی هیچ اثری روی صدا نگذاشته و تغییری در آن بوجود نمی آورد.

ورزش بعد از عمل بینی طبیعی

یکی از دغدغه های داوطلبین جراحی بینی طبیعی و سایر انواع بینی ها ، خصوصاً داوطلبین ورزشکار ، این است که آیا می توانند بعد از عمل بینی ، برنامه ورزشی شان را طبق روال ، ادامه دهند یا لازم است ملاحظاتی در آن در نظر گرفته شود و محدودیت هایی را به دنبال خواهد داشت. در بیان یک کلیت درباره ورزش بعد از جراحی بینی ، لازم است ذکر کنیم که هر گونه فعالیت فیزیکی یا ورزشی خصوصاً در روزها و هفته های اول بعد از عمل ، این قابلیت را دارد که بافت های حساس و آسیب پذیر بینی را در طول دوره بهبود ، دچار آسیب دیدگی کند. این امر می تواند منجر به بروز تغییرات ناخوشایند در نتیجه جراحی شود. بنابراین ، کلیات زیر را در خصوص ورزش بعد از عمل زیبایی بینی در نظر داشته باشید:
• در روزهای اول بعد از عمل ، برای کمک به گردش صحیح خون و اکسیژن رسانی به ناحیه جراحی شده ، در فواصل زمانی و مکانی کوتاه ، پباده روی کنید. سعی کنید این پیاده روی را در محیط منزل انجام دهید. هر زمان احساس خستگی کردید ، بلافاصله بنشینید و استراحت کنید.
• با توجه به اینکه برش ها در روزهای اول بعد از عمل بینی طبیعی ، هنوز بهبود پیدا نکرده اند ، بهتر است شنا کردن را تا مدتی به تعویق بیاندازید تا بینی تان در معرض عفونت ناشی از برخورد زخم ها با آب قرار نگیرد. ازطرف دیگر ، محیط استخر ، لیز است و خطر زمین خوردن تان در انجا وجود دارد و همین اتفاق ممکن است بینی تان را در معرض ضربه قرار دهد.
• ورزش های سنگین و ورزش های رزمی و تمامی ورزش های توپی که در آنها این احتمال وجود دارد که فعالیت ، باعث بالا رفتن فشار خون شود و یا بینی تان در معرض وارد آمدن ضربه قرار گیرد ، خودداری کنید.
معمولاً ورزش تا چند هفته بعد از عمل به تعویق انداخته می شود تا بهبودی کامل حاصل شود. از طرف دیگر ، بدن هر بیمار ، در برابر روند بهبود ، به شکل متفاوتی واکنش نشان می دهد. پس به صدای بدن تان گوش کنید و هر زمان احساس کردید بدن تان آمادگی کافی را دارد و به طور کامل بهبود یافته ، برنامه های ورزشی تان را از سر بگیرید.

2 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با دکتر