جراحی بینی نیمه فانتزی

جراحی بینی از جمله عمل هایی است که در بین خانم ها و آقایان طرفداران زیادی دارد. یکی از مهم ترین معیارها برای انجام این جراحی زیبایی ، مدل و فرم بینی است. هر فردی با توجه به نظر و سلیقه خود یکی از فرم ها را بیشتر می پسندد و تمایل دارد تا بینی او به فرم دلخواه جراحی شود. در مقاله های قبلی به صورت جامع جراحی بینی فانتزی و جراحی بینی طبیعی را مورد بحث قرار دادیم و در این مقاله از دکتر مریم رومیانی ، بهترین جراح بینی شمال تهران ، قصد داریم تا به بررسی جراحی بینی نیمه فانتزی بپردازیم.

 

جراحی بینی نیمه فانتزی - دکتر رومیانی

 

عمل بینی نیمه فانتزی

بیشتر متقاضیان جراحی بینی نیمه فانتزی در تهران ، دختران جوان هستند و این نوع جراحی بیشتر مورد توجه دختران 18 تا 25 سال قرار دارد. در واقع بینی نیمه فانتزی ترکیب و حالتی بین بینی فانتزی و طبیعی می باشد. فرم بینی نیمه فانتزی از سایر مدل های بینی محبوب تر می باشد ؛ زیرا در حالی که ظاهر شیک و طبیعی دارد ، دارای ظرافت و قوس کمی روی تیغه بینی است.

ویژگی های بینی نیمه فانتزی

افرادی که نمی خواهند بینی آن ها طبیعی و یا عروسکی باشد ، این مدل را انتخاب می کنند که از ویژگی های بینی نیمه فانتزی به موارد زیر می توان اشاره کرد :

 • داشتن قوس ملایم بر روی بینی
 • سایز متناسب با اجزای صورت
 • سربالا بودن بینی به مقدار کم

نکته ای که لازم است جراح بینی خوب در تهران ، در طی انجام این عمل در نظر داشته باشد ، کوچک کردن سایز بینی در تناسب با سایر اجزای صورت است به نحوی که توازن در اعضای صورت برقرار شود. افرادی که صورت بزرگی دارند ، بهتر است از کوچک کردن بینی خود صرف نظر کنند ؛ زیرا بعد از جراحی چهره حالت غیر طبیعی پیدا کرده و این موضوع موجب می شود این افراد از نتیجه عمل خود ناراضی شوند.

مشکلات تنفسی در جراحی بینی نیمه فانتزی

یکی از متداول ترین سوالاتی که افراد برای انجام عمل زیبایی بینی دارند ، در رابطه با مشکلات تنفسی بعد از عمل است به ویژه در بینی ها فانتزی و نیمه فانتزی که بینی کوچک تر می شود. در پاسخ به این سوال باید گفت این موضوع تا حد زیادی به تجربه و مهارت جراح بستگی دارد و در صورتی که جراح زیبایی بینی تبحر کافی را در این زمینه داشته باشد ، بعد از جراحی هیچ مشکل تنفسی وجود نخواهد داشت. توصیه می شود حتما در انتخاب بهترین جراح بینی نیمه فانتزی در تهران ، دقت کنید تا دچار عوارض بعد از جراحی و مشکلات تنفسی نشوید. در غیر اینصورت مجبور خواهید شد برای ترمیم و اصلاح ، مجدد جراحی بینی انجام دهید.

مزایا عمل بینی نیمه فانتزی

 • در این جراحی بینی نیمه فانتزی ، زیبایی و ظرافت نسبت به بینی طبیعی بیشتر است.
 • فرم بینی نیمه فانتزی مصنوعی نیست.
 • نوک بینی در این مدل زیاد سربالا نمی شود و به همین علت بینی حالت طبیعی تری دارد.
 • در این نوع جراحی ، قوس ملایمی ایجاد می شود که حالت زیبایی را به بینی و چهره می دهد.

اقدامات قبل از جراحی بینی نیمه فانتزی

 • همانطور که اشاره شد یکی از اقدامات مهم قبل از عمل بینی نیمه فانتزی ، انتخاب بهترین جراح زیبایی بینی در ونک است که تجربه و مهارت لازم را در این زمینه داشته باشد. در این صورت از عوارض احتمالی جراحی تا حد زیادی کاسته می شود.
 • حتما در جلسه مشاوره انتظارات و اهداف خود را از عمل زیبایی بینی مطرح کنید و در این باره با پزشک معالج خود مشورت نمایید.
 • اگر داروی خاصی مصرف می کنید یا به بیماری خاصی مبتلا هستید ، حتما پزشک خود را در جریان بگذارید.
 • مصرف سیگار ، قلیان و نوشیدنی های الکلی را حداقل دو هفته قبل از جراحی بینی ، ترک کنید.
 • آزمایش هایی برای شما تجویز می شود که باید چند روز قبل از عمل آن ها را انجام دهید و روزی که جراحی دارید نتایج آن را با خود به همراه داشته باشید.
 • از مصرف داروهای رقیق کننده خون لازم است به مدت دو هفته قبل از عمل زیبایی بینی خودداری شود.
 • 8 ساعت قبل از عمل طبق نظر دکتر بیهوشی باید از مصرف هرگونه ماده خوراکی و نوشیدنی پرهیز شود به این ترتیب عوارض بیهوشی به کمترین حد خود خواهد رسید.
 • مراقب باشید تا سرما نخورید.
 • روز قبل از عمل ، حمام کنید و در روز جراحی اگر خانم هستید بدون آرایش و اگر آقا هستید بدون ریش سبیل در زمان مشخص شده در کلینیک حضور داشته باشید.

مراقبت های بعد از جراحی بینی نیمه فانتزی

مراقبت های بعد از عمل تا حد زیادی روند بهبودی شما را سرعت می بخشد ؛ بنابراین توصیه می شود به نکاتی که در ادامه بیان شده است ، توجه داشته باشید :

 • کبودی و تورم بعد از جراحی بینی نیمه فانتزی ، طبیعی بوده و بعد از گذشت مدتی برطرف خواهد شد. برای رفع این مسئله می توانید از کمپرس یخ تا 24 ساعت استفاده نمایید.
 • حتما هنگام خوابیدن دو بالش در زیر سر خود قرار دهید تا سر از حالت معمولی بالاتر از بدن قرار بگیرد.
 • از خوردن غذاهای سفت که به جویدن زیادی نیاز دارد ، خودداری نمایید و تلاش کنید به ویژه در روزهای اول جراحی از غذاهای نرم و میکس شده استفاده کنید.
 • داروهایی که برای شما تجویز می شود را به موقع استفاده کنید.
 • از فین کردن به مدت 3 هفته خودداری کنید.
 • از انجام ورزش و فعالیت های سنگین باید پرهیز شود.
 • از صحبت کردن و خندیدن و انجام فعالیت هایی که موجب حرکت اجزای صورت می شود پرهیز نمایید.

 

جراحی بینی نیمه فانتزی - دکتر رومیانی

 

اهمیت انتخاب جراح بینی نیمه فانتزی خوب در تهران

بهترین دکتر عمل بینی که در زمینه جراحی بینی نیمه فانتزی مهارت بالایی دارد ، می تواند در نتیجه این عمل تاثیرات زیادی بگذارد و از مشکلات تنفسی و ظاهری بعد از عمل جلوگیری کند به همین علت قبل از هر اقدامی باید به دنبال پزشک خوب باشید. پیشنهاد می شود به شبکه های اجتماعی و وب سایت پزشک مورد نظر خود مراجعه نمایید و نمونه کارهای قبل و بعد از جراحی را مشاهده نمایید. همچنین مراجعه حضوری به مطب و صحبت با سایر مراجعه کنندگان و بیمارانی که قبلا تحت جراحی قرار گرفته اند نیز تا حد زیادی به انتخاب شما می تواند کمک کند.

نمونه کار عالی و فیلم عمل بینی نیمه فانتزی – دکتر مریم رومیانی 

 

هزینه جراحی بینی نیمه فانتزی در تهران

هزینه این جراحی به مولفه های مختلف زیادی بستگی دارد که منطقه جغرافیایی ، شهرت و مهارت جراح ، تیم بیهوشی ، هزینه کلینیک یا بیمارستان و داروهایی که تجویز می شود را می توان برشمرد. همچنین خوب است بدانید که هزینه این جراحی توسط بیمه پرداخت نخواهد شد ؛ زیرا هیچ یک عمل های زیبایی در ایران تحت پوشش بیمه قرار ندارند.

تفاوت بینی نیمه فانتزی و طبیعی

از عمده ترین تفاوت جراحی بینی طبیعی و نیمه فانتزی ، زاویه بین لب بالا و نوک بینی می باشد به صورتی که نوک بینی و لب فوقانی در بینی های طبیعی زاویه ای حدود 95 درجه و در بینی نیمه فانتزی زاویه ای 105 درجه دارند. فرم بینی نیمه فانتزی در تناسب با بینی طبیعی کوچک تر بوده و قوس بیشتری دارد در حالی که در بینی های طبیعی اغلب تیغه بینی به صورت صاف اصلاح شده و هیچ گونه قوسی ندارد.

عمل جراحی بینی نیمه فانتزی مردانه

در گذشته بسیاری از مردان به دلیل کلیشه های منفی و باورهای غلط نمی توانستند بینی خود را جراحی کنند و در بیشتر مواقع تمایل داشتند که بینی آن ها طبیعی اصلاح شود. اما امروزه تقاضای مردان و پسران جوان برای جراحی زیبایی بینی به فرم نیمه فانتزی نیز افزایش پیدا کرده است و با این جراحی می توان با حفظ جذابیت های مردانه بینی آن ها را اصلاح و جراحی نمود. در حالیکه بینی سایز کوچک تری داشته باشد و قوس ملایمی که به زیبایی چهره آن ها اضافه کند. بنابراین اصلی ترین قانونی که در عمل بینی نیمه فانتزی مردان و زنان باید در نظر گرفته شود ، اصل قاعده زیبایی شناسی و در تناسب بودن اجزای صورت با یکدیگر است.

عمل بینی نیمه فانتزی گوشتی

بسیاری از افراد این تصور را دارند که بینی گوشتی را نمی توان به فرم نیمه فانتزی جراحی نمود. هر چند که در گذشته بینی های گوشتی نتیجه خوبی را از این فرم بینی دریافت نمی کرند و یا به دلیل برداشتن بیش از حد غضروف ها بینی بعد از مدتی دچار افتادگی و یا بازگشت به فرم اولیه می شد ، اما امروزه با تکنیک های جدید و تقویت غضروف ها ، بینی گوشتی را به بهترین شکل ممکن جراحی می کنند. به همین دلیل زنان و مردان زیادی خواهان این فرم از بینی برای جراحی هستند. البته باید این نکته را متذکر شد که به هر حال بینی های استخوانی نتیجه بهتری را از فرم نیمه فانتزی دریافت می کنند و ظرافت های جراحی بینی نیمه فانتزی بعد از عمل در پوست های نازک به زیبایی نمایان خواهد بود. در حالی که بینی های گوشتی به دلیل پوست ضخیم نیاز به صبر زیادی دارند و لازم است به مدت 1 سال صبر داشته باشند تا تورم بینی آن ها از بین رفته و فرم نهایی بینی را مشاهده کنند.

عمل بینی نیمه فانتزی استخوانی

بهترین گزینه برای انجام جراحی بینی نیمه فانتزی افرادی هستند که بینی آن ها استخوانی است. غضروف و استخوان های مستحکم با پوست نازک از مشخصه های اصلی بینی های استخوانی است و هرچه ساختار بینی قوی تر باشد ، پزشک بهتر می تواند استخوان را تراش داده و مدل زیباتری را خلق نماید. در جراحی بینی استخوانی ، پزشک به هیچ عنوان نگران بازگشت بینی به فرم اولیه نیست ؛ زیرا تمامی تغییرات روی استخوان بینی انجام می شود.

انواع روش های جراحی بینی نیمه فانتزی

برای انجام عمل بینی نیمه فانتزی می توان از دو تکنیک جراحی باز و بسته استفاده نمود. هر یک از این تکنیک ها مزایا و معایب خاص خود را دارد و دکتر متخصص با توجه به نوع جراحی با یکی از تکنیک ها اقدام به عمل بینی می کند. جراحی بینی باز با برش هایی بر روی پوست بینی همراه است اما به دلیل جدا شدن پوست از اسکلت بینی ، دید وسیع تری را به جراح می دهد و موجب می شود تا تغییرات بیشتری را بتوان در بینی اعمال نمود. در حالی که در تکنیک بسته ، برش خارجی در روی بینی وجود ندارد و لازم است تغییرات لازم از داخل سوراخ های بینی و با برش هایی از داخل انجام شود. اغلب جراحان تکنیک باز را برای انجام عمل زیبایی بینی انتخاب می کنند.

کدام مدل عمل بینی بهتر است ؟

برای انتخاب فرم بینی نمی توان برای تمامی متقاضیان جراحی زیبایی بینی توصیه یکسانی داشت. انتظارات و فرم صورت اشخاص با یکدیگر متفاوت است به همین دلیل تنها فردی که می تواند مناسب ترین فرم و مدل بینی را برای هر فرد تشخیص دهد ، جراح بینی می باشد.

عمل بینی نیمه فانتزی و بارداری

انجام هر نوع عمل زیبایی در دوره بارداری ممنوع است. جراحی زیبایی بینی نیز تحت بیهوشی عمومی انجام می شود و لازم است مادر داروهایی را بعد از عمل مصرف نماید که می تواند برای جنین خطرناک باشد. به همین دلیل لازم است افراد متاهل قبل از جراحی بینی تست بارداری بدهند.

پیوند غضروف در رینوپلاستی بینی نیمه فانتزی

پیوند غضروف در عمل بینی نیمه فانتزی در تهران ، از تکنیک های نوین جراحی است که در نتیجه جراحی و جلوگیری از افتادگی نوک بینی تاثیر بسیاری دارد. خلق یک ساختار قوی و بازیابی قدرت چارچوب بینی از اهداف اصلی اجرای این تکنیک به شمار می آید. از مهم ترین مزایای استفاده از غضروف در عمل جراحی به 2 مورد زیر می توان اشاره کرد :

 • بهبود جریان هوا : برای باز کردن مجاری هوا و صاف کردن آن می توان از گرافت ها استفاده نمود ؛ بدین ترتیب برای دیواره های جانبی ، گرافت نقش یک پشتیبان را ایفا کرده و در موقعیت مناسبی قرار می گیرد.
 • پشتیبانی از نوک بینی نیمه فانتزی : از این تکنیک می توان برای تقویت ساختار نوک بینی و شکل دهی به آن استفاده نمود. در بیمارانی که نوک بینی آن ها ضعیف بوده و یا افتاده است و در بینی های گوشتی و ترمیمی ، پیوند غضروف کاربرد زیادی دارد.

چگونه ورم بینی را بعد از رینوپلاستی نیمه فانتزی کاهش دهیم ؟

 1. برای این منظور می توانید از کمپرس یخ کمک بگیرید. استفاده از کمپرس یکی از ساده ترین ، در دسترس ترین و در عین حال موثرترین راه ها برای کاهش ورم بینی بعد از جراحی بینی نیمه فانتزی است. همچنین بعد از برداشتن اسپلینت بینی ، توصیه می شود با آب خنک دوش بگیرید.
 2. در صورت لزوم و با مشورت پزشک می توانید از داروهای غیر استروئیدی و ضد التهابی برای کاهش تورم بعد از جراحی استفاده کنید.
 3. بروملائین خاصیت ضد التهابی داشته و در کاهش ورم بینی تاثیر زیادی دارد. آناناس از جمله بهترین میوه هایی است که دارای بروملائین زیادی است به همین دلیل مصرف آن بعد از عمل بینی توصیه می شود. همچنین مصرف قرص آناهیل در کاهش ورم موثر می باشد.
 4. بهتر است به رژیم غذایی خود توجه داشته باشید و مصرف نمک و ادویه را کاهش دهید.
 5. نوشیدن مایعات به کاهش ورم کمک زیادی می کند.

می توان بینی ترمیمی را به مدل نیمه فانتزی جراحی کرد؟

همانطور که می دانید در جراحی ترمیمی بینی به سبب مشکلات موجود یا پیش آمده بعد از رینوپلاستی اولیه ، دامنه اعمال تغییرات تا حدی محدود تر می شود. در خصوص مدل نیمه فانتزی ، براساس اصلاحات نسبتاً گسترده نمی توان قول داد که حتما این فرم برای شما پیاده سازی می شود. زیرا اولویت جراح در این شرایط برطرف اشکالات اصلی و دفورمه بودن بینی است.

جراحی بینی نیمه فانتزی دردناک است ؟

میتوان این حقیقت را که هر چقدر تغییرات و دستکاری بافت های بینی بیشتر باشد ، درد بیشتری را هم به همراه دارد ، تایید نمود. در عمل بینی نیمه فانتزی هم برای ایجاد کردن این مدل لازم است دماغ تا حدی کوچک و قوس دار شود. اگر با مدل طبیعی مقایسه کنیم میزان اصلاحات گسترده تر بوده ؛ بنابراین انتظار می رود درد بیشتری هم بروز کند. اما تنها این مورد در شدت درد بعد از جراحی بینی نیمه فانتزی تاثیر گذار نیست. بلکه مواردی چون آستانه تحمل بیمار ، نوع بافت های تشکیل دهنده بینی و حتی تکنیک جراحی هم می توانند در امر مذکور دخیل باشند.

البته که برای کنترل درد در دوره ریکاوری تدابیری اندیشیده شده است. نکته قابل بیان این است که به طور معمول مقداری درد بعد از رینوپلاستی در هر مدلی طبیعی است. در جهت کنترل داروهای مسکن که از سوی دکتر تجویز شده اند می توانند یاری رسان بیمار باشند. قرار دادن کمپرس یخ در موضع جراحی ، به ویژه در 48 ساعت ابتدایی نیز دیگر راهکاری است که برای کاهش درد مفید است.

سعی کنید بینی تان را فشار ندهید ، فین نکنید و در روزهای ابتدایی از صحبت و خندیدن زیاد اجتناب نمایید. همچنین در صورت امکان ، عطسه خود را کنترل کنید یا آن را از راه دهان خارج سازید. تمامی موارد گفته شده به شما کمک می کنند تا در دوره ریکاوری جراحی بینی نیمه فانتزی درد کمتری را متحمل شوید.

مطالب مرتبط

سوال شما توسط دکتر رومیانی پاسخ داده می شود
5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

دکتر مریم رومیانی