هزینه جراحی بینی 1402 و عوامل موثر بر آن

هرساله هزاران زن و مرد به دلایل مختلفی جراحی بینی انجام می دهند. ممکن است بینی این افراد در اثر حادثه ای دچار آسیب شده باشد و یا به مشکلات تنفسی دچار باشند و یا اصلا از ظاهر و فرم بینی خود رضایت نداشته باشند. برای تمامی این افراد که قصد دارند بینی خود را جراحی کنند ، اصلی ترین و مهم ترین سوال ؛ هزینه جراحی بینی می باشد. به دلیل نوسانات مالی هزینه این جراحی هر سال دچار تغییراتی می شود و المان های مختلفی در تعیین هزینه نهایی این عمل تاثیر دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این موضوع خواندن این مطلب از دکتر مریم رومیانی ، بهترین جراح بینی تهران ، توصیه می شود.

 

هزینه جراحی بینی - دکتر رومیانی

 

هزینه عمل بینی شامل چه مواردی می باشد ؟

  • هزینه مرکز جراحی و بیمارستان
  • آزمایش های پزشکی
  • تیم بیهوشی
  • دستمزد جراح
  • حق الزحمه دستیاران تیم جراحی
  • نسخه های دارویی

داشتن بینی خوش فرم در زیبایی و جذابیت چهره تاثیر بسزایی دارد به همین دلیل قبل از انجام عمل بینی لازم است در رابطه با تغییراتی که ممکن است در چهره شما ایجاد شود ، درک واضحی داشته باشید. در خواست هایی که شما برای تغییرات از جراح بینی خود درخواست می کنید ، می تواند در تعیین هزینه جراحی بینی تاثیر داشته باشد.

هزینه عمل بینی به چه بخش هایی تقسیم می شود ؟

هزینه جراحی بینی - دکتر رومیانی

هزینه های قبل از عمل :

زمانی که تصمیم به انجام عمل بینی می گیرید ، لازم است از همان ابتدا هزینه هایی را برای این جراحی پرداخت نمایید. برای مثال برخی پزشکان برای انجام مشاوره و ویزیت قبل از عمل هزینه ای را دریافت می کنند در حالی که ممکن است هزینه مشاوره عمل بینی برخی جراحان ، رایگان باشد. به هرحال زمانی که تصمیم بگیرید نزد جراح مورد نظر ،عمل خود را انجام دهید ، باید آزمایشاتی را که برای شما توسط پزشک تجویز می شود ، انجام شود. همچنین در برخی موارد پزشک عکس های سی تی اسکن و آتلیه ای را برای شما تجویز می کند تا مشکات ظاهری و مشکلات تنفسی بینی شما را به صورت دقیق تری ارزیابی کند. آزمایش خون نیز جهت بررسی سلامت و عدم مشکل خاص برای انجام این جراحی و بیهوشی ، لازم است انجام شود.

هزینه و دستمزد جراح :

از موارد مهمی که هزینه تعرفه عمل زیبایی بینی یک جراح را مشخص می کند ، میزان تخصص و تجربه او در این زمینه می باشد. بنابراین می توان گفت بخش عمده ای از هزینه جراحی بینی ، به شهرت ، مهارت ، تجربه و سابقه کاری پزشک بستگی دارد. در صورتی که یک پزشک مدت زمان زیادی در این زمینه مشغول به فعالیت باشد ، به دلیل چالش های بیشتری که در طی انجام عمل های جراحی می گذراند ، مهارت بیشتری به دست آورده و به همین دلیل هزینه بیشتری را دریافت می کند.

البته ذکر این نکته الزامی است که پرداخت هزینه بیشتر به معنای تخصص و مهارت یک دکتر عمل بینی نیست و از طرفی نباید هرگز به دلیل پرداخت هزینه کم ، یک جراح کم تجربه را انتخاب نمود. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که ابتدا صرف نظر از هزینه عمل بینی ، رزومه کاری ، تخصص و میزان رضایتمندی مراجعه کنندگان قبلی را بررسی نمایید و در مورد بهترین جراح بینی در تهران ، تحقیقات کافی داشته باشید. بعد از بررسی این موضوع در رابطه با هزینه عمل ، بررسی های لازم را انجام دهید.

نوع بینی :

از موارد مهمی که در تعیین هزینه عمل زیبایی بینی نقش دارد ، نوع بینی افراد است. معمولا هزینه جراحی بینی گوشتی از هزینه عمل بینی استخوانی کمی بیشتر است ؛ چرا که این جراحی پیچیدگی های بیشتری دارد. از طرفی هزینه عمل ترمیمی بینی از عمل اولیه بسیار بیشتر می باشد ؛ چراکه جراح  بینی خوب در تهران ، لازم است مدت زمان بیشتری را در اتاق عمل بماند و انجام جراحی ترمیمی بینی بسیار پیچیده است و در بیشتر موارد نیاز به پیوند غضروف از دنده و یا پشت گوش بیمار به بینی ، جهت ترمیم و بازسازی بافت ها می باشد.

محل و مکان جغرافیایی عمل بینی

با توجه به اینکه رینوپلاستی بینی در یک کلینیک جراحی سرپایی و یا بیمارستان انجام می شود ، هزینه عمل متفاوت خواهد بود. همچنین ممکن است برخی جراحان در مطب خصوصی خود اقدام به انجام این عمل نمایند که به دلیل تجهیزات کمتر ، هزینه کمتری دریافت می شود. اما انجام عمل بینی در مطب به هیچ عنوان توصیه نمی شود. از طرفی هزینه جراحی در بیمارستان نسبت به مراکز جراحی بیشتر می باشد. همچنین هرچه یک مرکز تجهیزات بیشتری داشته باشد و خدمات بهتری را به بیماران ارائه دهد و در موقعیت جغرافیایی خوبی قرار داشته باشد ، هزینه بیشتری را دریافت می کند. توصیه می شود قبل از انجام عمل رینوپلاستی ، مرکزی که جراحی شما در آن انجام می شود را از نظر اعتبار و تجهیزات مورد بررسی قرار دهید. همچنین مراجعه به محل جراحی پیش از عمل موجب می شود تا مسیر رفت و آمد را به خوبی یاد بگیرید و در روز جراحی برای پیدا کردن مسیر دچار استرس نشوید و به موقع در محل حضور پیدا کنید.

نکته بسیار مهم در همین رابطه هزینه جراحی بینی در تهران و شهرهای بزرگ نسبت به شهرستان ها می باشد. به صورت کلی زندگی کردن در این شهرها نیز نیازمند هزینه های بیشتری می باشد و این موضوع در تعیین قیمت عمل بینی نیز تاثیر می گذارد.

هزینه متخصص بیهوشی :

فرایند عمل بینی تحت بیهوشی عمومی انجام می شود و این مسئله توسط متخصص بیهوشی در طی پروسه جراحی کنترل و مدیریت می شود. میزان هوشیاری و علائم شما در طی مدت زمان انجام جراحی زیبایی بینی لازم است به صورت مداوم بررسی شود تا مشکلی ایجاد نشود و یا در صورت بروز مشکل اقدامات لازم به سرعت انجام شود. بنابراین بدیهی است که متخصص بیهوشی برای کنترل وضعیت بیمار هزینه ای را دریافت نماید که بخشی از هزینه کلی جراحی زیبایی بینی می باشد که پرداخت می کنید.

هزینه جلسات معاینه بعد از عمل :

برای بررسی وضعیت بینی لازم است هر هفته و سپس هر ماه به پزشک مراجعه نمایید تا ویزیت شوید. برخی از پزشکان برای ملاقات ، تعویض چسب و غیره در همان ابتدا هزینه ای را دریافت می کنند ، اما برخی دیگر برای معاینات پس از عمل ، به صورت جداگانه برای هر جلسه هزینه ای دریافت خواهند کرد.

آیا بیمه هزینه جراحی بینی را پرداخت می کند ؟

 

هزینه جراحی بینی در تهران

 

پیش از پاسخ به این موضوع بهتر است به بررسی تفاوت هزینه جراحی بینی درمانی و زیبایی بپردازیم. جراحی درمانی بینی شامل جراحی هایی می شود که با هدف اصلاح مشکلات ساختاری بینی در جهت بهبود عملکرد تنفسی بینی انجام می شود مثل عمل انحراف بینی ، عمل بینی شکسته ، برداشتن پولیپ بینی ، جراحی آندوسکوپی سینوس ها و غیره معمولا هزینه انجام این جراحی ها کمتر از انجام جراحی زیبایی بینی می باشد اما در مواردی ممکن است فرد در حین انجام عمل درمانی بینی نیاز داشته باشد تا عمل زیبایی بینی نیز انجام دهد ، در اینصورت هزینه جراحی افزایش پیدا می کند. در رابطه با پرداخت هزینه جراحی بینی توسط بیمه باید گفت ، تا زمانی که تنها عمل درمانی انجام دهید ، بیمه با دریافت مدارکی که داشتن مشکلات تنفسی نظیر انحراف بینی و یا شکستگی بینی شما را اثبات می کند ، هزینه این جراحی را پرداخت خواهد کرد. اما اگر قصد انجام عمل زیبایی داشته باشید ، از آنجایی که هیچ یک از عمل های زیبایی تحت پوشش هیچ کدام از جراحی های زیبایی نمی باشد ، بیمه هزینه آن را پرداخت نخواهد کرد.

هزینه عمل بینی گوشتی

همانطور که توضیح داده شد یکی از مواردی که در تعیین قیمت عمل زیبایی بینی در تهران ، توسط پزشکان تاثیرگذار است ، نوع بینی می باشد. بینی های گوشتی دارای ویژگی های خاصی هستند. برای مثال پوست این نوع بینی ها ضخیم بوده و پره های بینی پهن می باشد. از طرفی این نوع بینی ها غضروف های محکمی ندارند و به دلیل همین ویژگی ها تغییرات زیادی را در بینی گوشتی نمی توان اعمال نمود. برای اینکه عمل بینی گوشتی با موفقیت و با ایجاد تغییرات مثبتی انجام شود و به فرم اولیه خود باز نگردد ، لازم است این جراحی توسط یک جراح مجرب و با تجربه انجام شود و به همین دلیل است که هزینه جراحی بینی گوشتی در تهران ، نسبت به بینی استخوانی بیشتر می باشد.

هزینه جراحی بینی استخوانی

بینی های استخوانی را عموما به دلیل دارا بودن قوز بینی به خوبی می شناسید ، البته دارا بودن قوز بینی همیشه به معنای استخوانی بودن بینی نیست ؛ زیرا نازک بودن پوست ، غضروف و استخوان های قوی از جمله ویژگی هایی است که استخوانی بودن بینی را مشخص می کند. معمولا تغییراتی که در این نوع از بینی ها ایجاد می شود بسیار قابل توجه و چشمگیر می باشد. پزشک بر اساس مشکلات بینی هر فرد و میزان تغییراتی که لازم است انجام شود ، هزینه جراحی بینی استخوانی در تهران ، را اعلام می کند.

هزینه عمل بینی لیزری

هرچند که لیزر در درمان های زیبایی و پزشکی بسیار کاربرد دارد اما در تغییر ساختار بینی هیچ تاثیر و کاربردی نداشته و تنها روش دائمی برای ایجاد تغییرات بینی ، انجام جراحی می باشد. به همین دلیل موضوعاتی که درباره عمل بینی با لیزر می شنوید از نظر علمی صحت ندارد. البته در برخی موارد می توان برش های جراحی بینی را با لیزر انجام داد ، اما لیزر در تغییر بافت و شکل بینی هیچ تاثیری ندارد.

قیمت عمل بینی در ایران

اگر کمی موشکافانه تر به جراحی های زیبایی نگاه کنیم متوجه می شویم که ایران یکی از کشورهای رکورد دار در سطح جهان در جراحی های زیبایی است که پتانسیل تغییر و بهبود دادن زیبایی های ظاهری از نوک سر گرفته تا نوک پا را در خود گنجانده است. کم نیستند افرادی در سطح دنیا که بینی شان مثل یک وصله ناجور روی صورت، اختلالاتی را در جذابیت چهره شان ایجاد کرده است و به دنبال یک جراح خوب می گردند که با مراجعه به او از شر این بدشکلی خلاص شوند. مروری بر آمار رشد جراحی های زیبایی خصوصاً عمل زیبایی ایران و نیز گردش مالی این صنعت در جذب گردشگران به این سرزمین پارسی برای بهره بردن از جاذبه های گردشگری و نیز هنر جراحان زیبایی که با دست به تیغ شدن، یک اثر هنری را در صورت خلق می کنند، نشان می دهد که ایران بعنوان یکی از مدعیان رکوردار جراحی های زیبایی با بالاترین سطح کیفیت و مقرون به صرفه ترین قیمت در سطح جهان توانسته است جای خود را در سطر جدول باز کند. وجه مثبت جراحی راینوپلاستی در این کشور این است که علاوه بر اطمینان از دستیابی به یک نتیجه تحسین برانگیز می توان نتیجه دلخواه را با هزینه ای غیر قابل مقایسه با هزینه گزاف این جراحی در اکثر کشورهای دنیا به دست آورید.

هزینه مقرون به صرفه جراحی بینی 1402

وقتی برای عمل بینی اقدام می کنید احتمالاً یکی از مواردی که برایتان دغدغه است این باشد که چقدر قیمت عمل بینی تهران یا سایر شهرهای اصلی ایران بالاست. اما این قضاوت در زمانی انجام شده است که شما هنوز قیمت این جراحی را در سایر کشورهای دنیا ندیده اید. با یک سرچ ساده و تبدیل قیمت این عمل در کشورهای دیگر به واحد پول خودتان، تازه می فهمید که چقدر خوش شانس بوده اید که این شانس را داشته اید که جراحی بینی تا را در کشور ایران انجام دهید و بتوانید با قیمت های مقرون به صرفه باور نکردنی از بی نظیر ترین نتایج زیبایی به دست بنام ترین جراحان بینی بهره مند شوید. مضاف بر اینکه قیمت دقیق پزشکان جراحی بینی 1402 فرصت دیگری را به شما می دهد تا بتوانید با کسب اطلاعات درباره صفرتاصد هزینه عمل بینی و حتی مشاهده جدول قیمت هزینه جراحی بینی، با براورد بودجه تان، لذت برخورداری از یک چهره دوست داشتنی را به خودتان بدهید.

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با دکتر